Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pogrzeb Edumnda Jagiełło, znanego lekarza, posła i senatora 20 listopada w Osjakowie

Daniel Sibiak
Daniel Sibiak
Pogrzeb Edmunda Jagiełlo, znanego lekarza z Osjakowa, który był także posłem i senatorem odbędzie się w piątek 20 listopada w Osjakowie

Pogrzeb Edmunda Jagiełło

Pogrzeb Edmunda Jagiełło, odbędzie się w piątek 20 listopada. Msza pogrzebowa zaplanowana jest na godz. 12. w kościele w Osjakowe. Po jej zakończeniu ruszy procesja na cmentarz parafialny.

- Tatusiu odszedłeś od nas zdecydowanie za wcześnie. Byłeś bohaterem nie tylko dla swojej rodziny, która była dla Ciebie najważniejsza, ale też byłeś bohaterem jako lekarz. Lekarz z prawdziwego powołania. Nigdy nie zostawiłeś żadnego pacjenta bez opieki, walczyłeś do końca, nawet gdy nie miałeś już sił, walczyłeś gdy inni odpuścili. Ratowałeś ludzi z narażeniem własnego życia i jako wojskowy lekarz do końca nie opuściłeś pola walki i zapłaciłeś za to najwyższą cenę. Jesteśmy z Ciebie dumni! Na zawsze będziesz w naszych sercach, będziesz naszym bohaterem! - napisał syn Aleksander Jagiełło

Edmund Jagiełło był znanym lekarzem, posłem, senatorem

Edmund Jagiełło zmarł 11 listopada w wieku 74 lat. Był znanym lekarzem z Osjakowa, posłem na Sejm X kadencji i senatorem II kadencji.

- Dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość, dziś w Święto Niepodległość, zmarł człowiek oddany naszej Ojczyźnie - Doktor Edmund Jagiełło - mieszkający w Osjakowie lekarz, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, senator Senat Rzeczypospolitej Polskiej, zaangażowany działacz społeczny i sportowy.
Pan Doktor zawsze dawał mi cenne rady i chętnie dzielił się swoim dużym doświadczeniem.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.. - tak wspomina Edmunda Jagiełlo wicestarosta wieluńskie Krzysztof Dziuba

Edmund Jagiełło ukończył w 1971 studia na Wojskowej Akademii Medycznej. Specjalizował się w zakresie chirurgii. Pracował w szpitalu wojskowym w Elblągu, z wojska odszedł w 1983 w stopniu majora. Został kierownikiem gminnego ośrodka zdrowia w Osjakowie. Był członkiem rady naczelnej Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej i członkiem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

W latach 1985–1989 zasiadał w gminnej i w wojewódzkiej radzie narodowej. W 1989 uzyskał mandat posła na Sejm kontraktowy. Został wybrany w okręgu sieradzkim z puli Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, do której należał od 1971 do rozwiązania. Na koniec kadencji należał do Poselskiego Klubu Pracy, zasiadał w Komisji Zdrowia.
W 1991 został wybrany do Senatu z województwa sieradzkiego z ramienia komitetu „Regionowi i Polsce” (związanego z Polską Unią Socjaldemokratyczną). Zasiadał w Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia oraz Komisji Regulaminowej i Spraw Senatorskich.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto