MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ostatnia sesja Sejmiku Województwa Łódzkiego. W kadencji 2018-2024 podjęto 770 uchwał

OPRAC.:
Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
Radni Sejmiku Województwa Łódzkiego odbyli ostatnie posiedzenie w szóstej kadencji – najdłuższej z wszystkich dotychczasowych. Podjęto w jej trakcie 770 uchwał. Pierwsza sesja nowego Sejmiku odbędzie się 7 maja

Sześć uchwał na zakończenie szóstej kadencji Sejmiku Województwa Łódzkiego

Sześć uchwał podjęto podczas ostatnich w mijającej kadencji obrad Sejmiku Województwa Łódzkiego. Decyzje dotyczyły zmian w statutach organizacyjnych szpitali w Łodzi i Piotrkowie Tryb., wynikających z planów utworzenia nowych oddziałów medycznych i farmaceutycznych. Na zakończenie sesji przewodnicząca sejmiku Iwona Koperska wraz z marszałkiem Grzegorzem Schreiberem wręczyli radnym pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też wspólnego zdjęcia.

Najdłuższa kadencja w historii samorządu wojewódzkiego

Szósta kadencja, trwająca od 22 listopada 2018 r. do 30 kwietnia 2024 r., zapisze się w annałach jako najdłuższa w ponad 25-letniej historii samorządu wojewódzkiego. W jej trakcie zwołano 68 sesji i podjęto 770 uchwał. Następowały zmiany personalne w składzie Sejmiku – mandaty radnych, którzy odeszli na wieczny spoczynek, oraz tych, którzy zdecydowali się na karierę w Parlamencie Europejskim oraz Sejmie RP, obejmowały kolejne osoby z listy danego ugrupowania.

Kadencja w cieniu epidemii i wojny na Ukrainie

Na funkcjonowaniu samorządu wojewódzkiego piętno odcisnęła trwająca ponad dwa lata epidemia koronawirusa oraz wybuch wojny na Ukrainie.

„Oba te wydarzenia niosły za sobą poważne skutki gospodarcze i społeczne, wymagały zwiększonego wysiłku organizacyjnego i finansowego. Niemniej na niespotykaną wcześniej skalę przeprowadzono działania wspierające rozwój sołectw, organizacji społecznych, związków sportowych, Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich, inwestowano w opiekę medyczną, skutecznie likwidowano wykluczenie komunikacyjne, rozwijano kolej aglomeracyjną, modernizowano i budowano drogi a także wspierano ratowanie zabytków, instytucje kultury, czy tradycje ludowe. Udzielano również wsparcia finansowego oraz powołano stowarzyszenie zajmujące się pomocą innym samorządom, które ucierpiały na skutek klęsk żywiołowych” – czytamy w podsumowaniu zamieszczonym na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Nowy Sejmik zbierze się 7 maja

7 maja odbędzie się pierwsza sesja Sejmiku Województwa Łódzkiego VII kadencji. Prawo i Sprawiedliwość, które przez pięć ostatnich lat rządziło województwem, uzyskało w wyborach 16 mandatów, a pozostałe formacje mają łącznie 17 radnych. Koalicja Obywatelska wprowadziła do Sejmiku 12 radnych, Trzecia Droga ma 4 mandaty, a jednego w samorządzie wojewódzkim. reprezentanta będzie mieć Lewica.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ostatnia sesja Sejmiku Województwa Łódzkiego. W kadencji 2018-2024 podjęto 770 uchwał - łódzkie Nasze Miasto

Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto