Jubileuszowa edycja Działoszyńskiej Dziesiątki[AKTUALIZACJA]

W niedzielę 12 maja o godz. 14 rozpoczęła się jubileuszowa, 10. edycja Działoszyńskiej Dziesiątki. Sportowe zmagania rozpoczęły się od biegów najmłodszych uczestników.

W pierwszym "Biegu krasnala" wystartowały dzieci urodzone w roku 2012 i młodsze, które do pokonania miały dystans 200 m. Dziewczęta i chłopcy pobiegli w oddzielnych grupach. Następnie na dwukrotnie dłuższym dystansie zmierzyli się uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych, również podzieleni na grupę chłopców i dziewcząt. Uczniowie i uczennice klas 4-6 do pokonania mieli już dystans 1000 m.
Najdłuższą trasę spośród uczniów pokonali chłopcy i dziewczęta z klas 7-8 szkół podstawowych oraz klas 3. gimnazjum, którzy rywalizowali na dystansie 1500 m.

W trakcie sportowej imprezy zorganizowano także "Bieg Strażaka" na dystansie 998 m. Pierwsze miejsce wywalczył w nim reprezentant OSP Olsztyn Paweł Leszczyński. Rywalizację strażaków z bardzo dobrym wynikiem zakończył Robert Pierz z Pajęczna, który wywalczył drugie miejsce. Podium uzupełnił Michał Włoch z OSP Weglowice.

W biegu głównym na dystansie 10 km rywalizowało ponad 220 biegaczy. Podium okazało się międzynarodowe. Trzecie miejsce zajął Bogdan Semenowych z Ukrainy. Drugą pozycję wywalczył Kimayio Cherop Hammington, a na najwyższym stopniu podium stanął Polak Arkadiusz Gardzielewski.

Bardzo dobre wyniki osiągnęli także reprezentanci powiatu wieluńskiego. Na 12. miejscu rywalizację zakończył Damian Szczęsny, a na 14. Artur Jasiński. Obaj reprezentujący barwy "Wieluń Biega". O jeszcze większym sukcesie można natomiast mówić w przypadku Damiana Skupińskiego z Klubu Biegacza "Warta" z Krzeczowa, który wywalczył w biegu głównym 9 miejsce.

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe