Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jubileusz 25-lecia powiatu wieluńskiego. Były gratulacje, podziękowania i życzenia

Natalia Ptak
Natalia Ptak
Blisko cztery godziny trwała uroczystość zorganizowana z okazji 25-lecia powiatu wieluńskiego. Sala wieluńskiego kino-teatru wypełniła się po brzegi radnymi obecnymi i byłymi, przedstawicielami poszczególnych gmin i instytucji oraz zaproszonymi gośćmi. Były gratulacje, podziękowania, życzenia oraz pyszny tort. Każdy z przybyłych otrzymał również okolicznościową publikację.

25 lat powiatu wieluńskiego

emisja bez ograniczeń wiekowych

W czwartek, 22 lutego w kino-teatrze "Syrena" w Wieluniu zorganizowany został jubileusz 25-lecia powiatu wieluńskiego. Była to doskonała okazja do podsumowań i podziękowań, a także wspomnień, których przy okazji tak pięknego jubileuszu nie brakowało.

Drodzy zebrani. 25 lat powiatu wieluńskiego to wyjątkowa i niezapomniana chwila za przyczyną świadków dzisiejszego spotkania. Przejdzie ona do historii naszego powiatu. Na uroczystości zgromadzili się bowiem ludzie, których łączy nie tylko rejon, w którym mieszkają czy pracują ale tu mają swoje rodziny, wyznają wspólne wartości i są dumni z przynależności do powiatu wieluńskiego czy też są dumni z partnerstwa z naszym powiatem. Ćwierćwiecze to bardzo długo, a zarazem to tylko 25 lat. Jest to wyjątkowe wydarzenie dla nas wszystkich. To czas podsumowań, refleksji oraz wielu przemian ustrojowych, społecznych, gospodarczych i mentalnych, które w dużym stopniu odmieniły powiat wieluński we wszystkich sferach naszego życia- mówił podczas uroczystości Marek Kieler, starosta powiatu wieluńskiego.

ZOBACZ WIDEO Z FRAGMENTEM PRZEMOWY STAROSTY WIELUŃSKIEGO

emisja bez ograniczeń wiekowych

Ustawa wprowadzająca reformę samorządową w Polsce, która obowiązuje od 1 stycznia 1990 roku, jest jednym z najważniejszych aktów prawnych, które zapoczątkowały proces gruntownej przemiany i przebudowy państwa. Wtedy zgodnie z nią, został utworzony trójszczebel samorządu z podziałem na gminy, powiatowy i województwa samorządowe. Jako powiat znaleźliśmy się w gronie 308 powiatów ziemskich i 65 miast na prawach powiatu.

W uroczystości wzięli udział m.in. senator profesor Michał Seweryński, przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Iwona Koperska oraz radni sejmiku Andrzej Chowis i Edward Kiedos, wiceprezes Rady Ministrów i minister spraw wewnętrznych i administracji w latach 1997-1999 Janusz Tomaszewski. Na jubileuszu nie zabrakło byłych starostów Mieczysława Łuczaka i Andrzeja Stępnia. Licznie przybyli również radni, zarówno ci obecni jak i wcześniejszych kadencji. Nie zabrakło przedstawicieli sąsiednich powiatów, poszczególnych gmin z burmistrzami i wójtami na czele, kierowników i dyrektorów licznych instytucji, delegacji z miasta partnerskiego powiatu wieluńskiego i zaproszonych gości.

Jubileusz 25-lecia powiatu wieluńskiego. Były gratulacje, po...

Podczas uroczystości wręczone zostały okolicznościowe medale. Całość umilił występ chóru pod batutą Jakuba Jurdzińskiego.

ZOBACZ WIDEO Z WYSTĘPU CHÓRU

emisja bez ograniczeń wiekowych

Oczywiście jak na jubileusz przystało, nie mogło zabraknąć pysznego tortu i symbolicznej lampki szampana. Każdy z obecnych na uroczystości otrzymał również okolicznościową publikację.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto