Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gm. Pątnów: Nie miał kto głosować

Daniel Sibiak
O odwołanie wójta i szefa wnioskowali radni Małej Ojczyzny
O odwołanie wójta i szefa wnioskowali radni Małej Ojczyzny
Nadzwyczajna sesja na, której radni mieli zadecydować czy wygaśić mandat wójta Edwarda Kiedosa i odwołać Jarosława Klimasa, szefa rady, nie odbyła się. Powód? Nie było kworum. Na sali obrad pojawiło się tylko pięciu radnych "Klubu Moja Mała Ojczyzna", którzy wnioskowali o zwołanie sesji i wiceprzewodniczący rady. Pozostałych dziewięciu radnych, prawdopodobnie na znak protestu nie pojawiło się na sesji. Nie było też wójta oraz szefa rady. Radni Małej Ojczyzny wnioskowali bowiem o wyłączenie się przewodniczącego z prac sesji rady. Wiceszef rady Jerzy Stasiak zaproponował, aby odczekać akademicki kwadrans na pozostałych. Nikt jednak nie dotarł.

Jan Olszówka, wiceprzewodniczący klubu "Moja Mała Ojczyzna" wnioskował o to, by nie zwoływać za tydzień kolejnej nadzwyczajnej sesji: - Szkoda naszego czasu i pieniędzy gminy. Jesteśmy opozycją dla gminy i to jest problem, a nie to, że nie ma naszych kolegów - podsumował
Przypomnijmy, że radni Małej Ojczyzny zarzucają wójtowi niedotrzymanie roty ślubowania. Ich zdaniem nie tylko nie dochowuje wierności prawu, ale także urząd wójta sprawuje nie tylko dla dobra publicznego, ale przede wszystkim osobistego. Co mają na myśli? W uzasadnieniu powołują się na oświadczenie majątkowe opublikowane 27 grudnia 2010 r.
- W pkt. "Inne dochody osiągane z tytułu zatrudnienia lub inne działalności zarobkowej widnieje 14.617. Skąd? Wójt wpisał: "zatrudnienie w rodzinnym przedsiębiorstwie. Tym samym przyznał, że prowadzi działalność zabronioną przez tzw. ustawę antykorupcyjną - piszą radni. Nadto w pkt. VI.1. swego oświadczenia majątkowego wpisał, iż "nie prowadzi działalności gospodarczej ani osobiście, ani wspólnie z innymi osobami".
Zdaniem radnych w gminie powszechnie wiadomo , że wójt do obecnej chwili współprowadzi "rodzinne przedsiębiorstwo", jak je nazwał w swoim oświadczeniu i na sesji. Radni Małej Ojczyzny posiadają też oświadczenia dwóch osób, które potwierdzają, iż wójt nadal współprowadzi żwirownię, poprzez niemal codzienne - przed pracą w urzędzie podczas pracy i po jej zakończeniu - pracę na koparce , polegającą na ładowaniu urobku na ciężarówki, kierowanie i wydawanie dyspozycji pracownikom żwirowni.
Dlaczego wójt nie pojawił się na sesji: - Moja obecność była zbędna. Nie uczestniczę w posiedzeniach, które dotyczą mnie. Sesję zwołał przewodniczący. Ja zapewniłem pełną obsługę rady i sekretariatu. Na sesji był też mecenas gminy - mówi wójt
Jak odpowiada na zarzuty radnych odnośnie złamania ustawy antykorupcyjnej?
- Nie będę nikogo uczył czytać oświadczenia majątkowego i tego, kiedy było one składane, a było to po ropoczęciu przeze mnie urzędowania. Nie będę więc komentował zarzutów radnych Małej Ojczyzny. Moje oświadczenie jest jasne i przejrzyste. Ocenią to odpowiednie instytucje państwowe. Odpowiem na wszystkie pytania - dodaje wójt.
Radni wnioskowali też o odwołanie szefa rady z uwagi na sprzeniewierzenie się treści roty przysięgi radnego, toczące się postępowania karne dotyczące jego osoby, a przede wszystkim dezorganizowanie prac rady. Nie udało nam się z nim skontaktować.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto