Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gimnazjaliści z regionu udowodnili, że lepiej grać niż ćpać[ZDJĘCIA]

Ireneusz Wierzbicki
Mnóstwo dobrej zabawy, ciekawi goście, a przede wszystkim pozytywne przesłanie – tak można podsumować VI edycję konkursu pod hasłem „Lepiej grać, niż ćpać”, w której wzięli udział gimnazjaliści z Wielunia, Białej, Czarnożył, Ostrówka, Pątnowa i Ruśca.

Do współtworzenia barwnego widowiska w hali WOSiR zostali zaproszeni reprezentanci poszczególnych gimnazjów, którzy brali udział w konkurencjach sportowych, a także kibice na trybunach i zagrzewające ich do gorącego dopingu „maskotki”.

– W tym roku mamy cztery konkurencje: profilaktyczną, sportową, plastyczną, w której tym razem mamy temat „e-narkotykom się nie damy” oraz tegoroczną nowość, konkurencję maskotki – wymieniał komisarz Rafał Płóciennik, komendant Komisariatu Policji w Białej, a zarazem jeden z głównych organizatorów imprezy.

Policjanci mocno postawili na interakcję z młodzieżą, dla której uczestnictwo w wydarzeniu było nie tylko nauką, ale też znakomitą zabawą.

– Już przy pierwszej organizacji tego turnieju pojawił się taki zamysł, żebyśmy to nie my mówili do dzieci, tylko żeby one same do siebie mówiły. Stwierdziliśmy, że taki przekaz lepiej trafia do odbiorcy i jest bardziej przekonywujący, niż gdyby mówili to panowie w mundurach. Oni mówią na swojej częstotliwości, swoim językiem – przekonywał kom. Rafał Płóciennik.

Młodzież do wspólnej zabawy porwał m.in. częstochowski raper Mikser, który zadziwiał zgromadzonych umiejętnością rymowania dowolnych tekstów „na żywo”. Jak przyznał, idea wydarzenia jest mu bliska, bo sam mimo prowadzenia imprezowego trybu życia stroni od używek.

– Ja nie piję ani nie palę, to moja zasada, nie jest to spowodowane żadnym zakazem. Jestem żywym dowodem na to, że można imprezować i bawić się na trzeźwo – podkreślał Mikser.

Motyw przewodni tegorocznego wydarzenia organizowanego przez IPA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów) brzmiał: „kręci mnie bezpieczeństwo”. Jak wskazywali policjanci, chodzi o zwrócenie uwagi na fakt, że za bezpieczeństwo odpowiedzialni jesteśmy wszyscy.

– To, czy zachowujemy się bezpiecznie wpływa na poziom bezpieczeństwa wszystkich wokół. Jeżeli będziemy odpowiedzialni i będziemy też zwracać uwagę na to, jak zachowuje się nasz sąsiad czy kolega, wtedy poziom naszego bezpieczeństwa wzrośnie – tłumaczył mł. insp. Zbigniew Polek, komendant powiatowy policji w Wieluniu.
Do akcji przyłączył się działacz społeczny Janek Mela oraz kilku znanych sportowców: snowboardzista Mateusz Ligocki, siatkarz Mariusz Wlazły oraz byli reprezentanci Polski w piłce nożnej Marek Chojnacki i Sławomir Chałaśkiewicz.

– Trzeba wspierać takie inicjatywy. Uświadamiać ludzi, że nie warto schodzić na złą drogę – wyjaśniał swoje poparcie dla akcji Sławomir Chałaśkiewicz, były piłkarz, a obecnie trener i komentator sportowy.

Wyniki i nagrody w poszczególnych kategoriach:
Konkurs plastyczny: Julia Pietrzak z Gimnazjum w Ostrówku (nagroda – tablet).
Rywalizacja sportowa: Gimnazjum w Ostrówku (nagroda – wejście na mecz PGE Skry Bełchatów dla 50 osób).
Najlepsi kibice: Gimnazjum w Białej (nagroda – wejście do term w Uniejowie na 3 godziny dla 50 osób).
Najlepsza maskotka: Smok z Gimnazjum nr 1 w Wieluniu.

Zdjęcia i relację będzie można znaleźć 19 maja w Dzienniku Łódzkim.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Bajerski po meczu Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Orzeł Łódź

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Gimnazjaliści z regionu udowodnili, że lepiej grać niż ćpać[ZDJĘCIA] - Wieluń Nasze Miasto

Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto