MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Demobilizacja w Sokolnikach. Aukcja wyposażenia magazynu obrony cywilnej

Zbyszek Rybczyński
Maski przeciwgazowe, sygnalizatory promieniowania, przyrządy rozpoznania chemicznego, nosze oraz sporo odzieży (m.in. mundury ćwiczebne). To wszystko będzie można kupić na nietypowej aukcji w najbliższą sobotę (12 listopada) w Sokolnikach

Gmina wycofuje dużą ilość przeterminowanego (wyprodukowanego w latach 80. XX w.) wyposażenia magazynu obrony cywilnego. Bezużyteczne przedmioty mogę się okazać wartościowe dla kolekcjonerów. Ceny wywoławcze od 1 gr, 1 zł i 10 zł. Zgodnie z wytycznymi Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi wycofane wyposażenie magazynu będzie pozbawione wszystkich emblematów obrony cywilnej. Dochód z aukcji gmina przeznaczy na zakup zabawek do swoich przedszkoli.

Aukcja będzie częścią imprezy historycznej na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sokolnikach. W programie również śpiewanie pieśni patriotycznych przy grochówce i ognisku, spektakl w wykonaniu grupy teatralnej Ekstrakt, a także m.in. prezentacja uzbrojenia i wyposażenia batalionów obrony narodowej i strażnika granicznego. Impreza rozpocznie się o godz. 14. Wcześniej przez dwie godziny chętni sprzątać liście w zabytkowym parku.

Więcej na temat wydarzenia można znaleźć TUTAJ oraz TUTAJ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto