Co widzi wieluński monitoring? Zobaczcie ile zdarzeń ujawniono na poszczególnych kamerach w mieście

OPRAC.:
Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Spośród wszystkich ujawnionych przez miejski monitoring w Wieluniu zdarzeń w ubiegłym roku ponad 120 udało się zarejestrować na trzech kamerach znajdujących się w centrum miasta. Co widział w 2022 roku miejski monitoring? W naszej galerii zdjęć możecie sprawdzić które kamery w mieście zarejestrowały najwięcej zdarzeń, czy to przestępstw, czy wykroczeń.

Jak w ubiegłym roku działał wieluński monitoring? Spośród 15 kamer zainstalowanych na terenie miasta dzięki 10 z nich udało się ujawnić w ubiegłym roku przestępstwa i wykroczenia - wynika z policyjnego raportu o stanie bezpieczeństwa w gminie Wieluń za rok 2022. Najwięcej, bo aż 124 zdarzenia zarejestrowały trzy kamery w centrum Wielunia "obserwujące" fragmenty ulic: Krakowskie Przedmieście, 18 Stycznia, Kaliską, Nowy Rynek, Barycz i Różaną.

Pozostałe kamery rozmieszczone w innych częściach miasta pozwoliły na ujawnienie 27 zdarzeń. Które kamery "widziały" najwięcej w ubiegłym roku i ile zdarzeń zarejestrowały? Zobaczcie w naszej galerii zdjęć.

Co zarejestrowały kamery wieluńskiego monitoringu?

Większość z licznych zdarzeń, które dzięki monitoringowi udało się ujawnić w centrum miasta to wykroczenia takie jak spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych czy uszkodzenie mienia. Kamery rejestrowały też osoby śpiące na ławkach w parku, czy budynkach Banku PKO i Poczty Polskiej.

Dzięki pracy operatorów wieluńskiego stanowiska monitorowania udało się między innymi ustalić sprawców pobicia, czy sprawcy kradzieży i uszkodzenia bombki będącej na placu Legionów.
W okresie sprawozdawczym pracownicy monitoringu ponad 160 razy przeszukiwali nagrania i 46 razy zgrywali je jako materiał dowodowy.

Które kamery wymagają wymiany? Gdzie jeszcze powinny być zainstalowane?

Wieluńska policja w swoim raporcie wskazuje nie tylko skuteczność, ale i pewne niedoskonałości działającego w mieście monitoringu. Jak czytamy w dokumencie, wymiany wymaga np. kamera przy ul. Narutowicza i Śląskiej, która jest kamerą statyczną. Z raportu wynika także, że w mieście przydałyby się kolejne kamery umożliwiające rejestrację zdarzeń.

"Zasadnym byłoby rozważenie lokalizacji w rejonie Era Park - Brico Marche - Dworzec PKS - Kaufland. Rejon jest ruchliwy, a na dzień dzisiejszy pozostaje całkowicie poza miejskim monitoringiem" - czytamy w raporcie.

Co widzi wieluński monitoring? Zobaczcie ile zdarzeń ujawnio...

Strefa Biznesu - inwestycje w samochody klasyczne

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie