Biegacz z Wielunia Artur Jasiński kończy sezon na podium w Krośnickim Biegu Pełną Parą

OPRAC.:
Marcin Stadnicki
Archiwum Artura Jasińskiego
Artur Jasiński z Wielunia ma za sobą kolejny udany start w sportowej imprezie. W miniony weekend wywalczył trzecie miejsce w Krośnickim Biegu Pełną Parą i jednocześnie pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Bieg w Krośnicach na dystansie 10 km był dla biegacza z Wielunia ostatnim w bardzo udanym sezonie.

W sobotę 29 października w Krośnicach odbył się Krośnicki Bieg Pełną Parą. Na dystansie 10 km rywalizowało blisko 120 zawodników, a wśród nich biegacz z Wielunia, zawodnik Atelier Sportu Artur Jasiński, który tą rywalizacją zakończył sezon.

Artur dystans pokonał w czasie 35.31 i zajął trzecie miejsce w kategorii Open. W swojej kategorii wiekowej M-40 był najlepszy, do czego przyzwyczaił już swoich kibiców podczas innych biegowych imprez.

Artur Jasiński kończy tym sposobem kolejnym sukcesem bardzo udany sezon, w którym wywalczył podwójne Mistrzostwo Polski Masters - w biegu na 10 km i półmaratonie. W trakcie tego sezonu wieluński biegacz zanotował także trzy rekordy życiowe. Pierwszy rekord życiowy ustanowił jeszcze wiosną w Łodzi w maratonie uzyskując czas 2.35.52. Kolejny rekord padł na dystansie 10 km właśnie podczas Mistrzostw Polski Masters w Piwnicznej-Zdroju, gdzie trasę pokonał w czasie 32.11.

Trzecią życiówkę zawodnik Atelier Sportu ustanowił na początku października w Rzeszowie w biegu na 5 km z czasem 16:40. W kategorii Open zajął tam 8 miejsce, a w swojej kategorii wiekowej był najlepszy.