Artur Jasiński Mistrzem Polski Masters M-45. Biegacz z Wielunia znacznie poprawił rekord życiowy ZDJĘCIA

Marcin Stadnicki
Wielki sukces biegacza z Wielunia na Mistrzostwach Polski Masters. Artur Jasiński, zawodnik Atelier Sportu wywalczył w sobotę tytuł Mistrza Polski w kategorii M-45 i znacznie poprawił swój rekord życiowy w biegu na 10 km. To nie jedyne osiągnięcie wieluńskiego biegacza podczas sobotnich zawodów. Do domu wróci z kilkoma medalami, ale przed nim jeszcze półmaraton, w którym pobiegnie w niedzielę.

Jeszcze przed sobotnimi zawodami w Piwnicznej - Zdroju biegacz z Wielunia Artur Jasiński jako główny cel stawiał sobie pobiec najlepiej jak będzie w stanie i dać z siebie wszystko. Marzyło mu się pobicie rekordu życiowego i przekroczenie bariery 34 minut w biegu na 10 km. Liczył też, że uda mu się zdobyć medal.

Po biegu zawodnik jest z siebie zadowolony i ma ku temu powody. Rekord życiowy poprawił znacznie. Dystans pokonał bowiem w czasie 32.11! Artur wywalczył tytuł Mistrza Polski w kategorii Masters M-45. Jak mówi, dziś wszystko zagrało.

Ten wynik mnie samego zaskoczył. Plan był taki, by połamać34 minuty, a niewiele brakło, by połamana została granica 32 minut. Brak mi słów na to, co się dzisiaj stało - komentuje swój wynik Artur Jasiński.

W dzisiejszych zawodach biegacz z Wielunia wywalczył też pierwsze miejsce w kategorii M - 40, trzecie miejsce w kategorii Masters Open i 12 miejsce w kategorii Open w całym biegu.

Biegacz dziękuje za wsparcie swoim sponsorom z restauracją Latakia na czele, dzięki którym mógł pojechać na mistrzostwa, trenerowi Rafałowi Gnile oraz kibicom, których w Wieluniu nie brakuje.

Pozdrawiam wszystkich moich kibiców, ludzi, którzy dobrze mi życzą i wszystkich tych, którzy przyczynili się do tego, że jestem tu, gdzie jestem i mogę walczyć o najwyższe cele. Jutro ciąg dalszy walki o medal z Mistrzostwach Polski, tym razem w półmaratonie. Nogi zmęczone, ale będę walczył z całych sił dla Was kochani - zapowiada Artur Jasiński.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z dekoracji po dzisiejszych zawodach oraz z pobytu Artura w Piwnicznej-Zdroju.

Artur Jasiński Mistrzem Polski Masters M-45. Biegacz z Wielu...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0