Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Zakręceni jak amonit". Projekt I LO w Wieluniu najlepszy w konkursie "Projektanci edukacji"

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
I LO w Wieluniu/Marcin Stadnicki
Dzięki głosom internautów projekt "Zakręceni jak amonit" uczniów I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu wygrał grant w ramach ogólnopolskiego projektu "Projektanci edukacji". Dzięki temu uczniowie klasy 3e wraz z nauczycielem geografii Bogusławem Kurzyńskim wiosną przeprowadzą na terenie wieluńskiego kamieniołomu zajęcia dla około 200 uczniów szkół podstawowych. Kurzyński, który dziękuje mieszkańcom Wielunia i okolic za oddane głosy podkreśla, że pierwsze miejsce projektu w głosowaniu internetowym pokazuje, że wielu osobom sprawa kamieniołomy leży na sercu.

Spośród wielu projektów, jakie zgłoszono do konkursu "Projektanci edukacji" wydawnictwa Nowa Era to pomysł uczniów wieluńskiego liceum oraz ich nauczyciela cieszył się wśród internautów największą popularnością. I Liceum Ogólnokształcące ze swoim projektem "Zakręceni jak amonit" zdobyło najwięcej głosów i otrzymało grant na zorganizowanie w Kamieniołomie Kowalskiego zajęć dla uczniów szkół podstawowych. Wiosną weźmie w nich udział około 200 osób z ośmiu klas.

Jak mówi nauczyciel geografii z I LO Bogusław Kurzyński, początkowo myślano o zajęciach dla uczniów szkoły znajdującej się najbliżej kamieniołomu, czyli Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu, ale plany ulegną zmianie i do udziału w zajęciach zaproszonych zostanie więcej placówek. Nauczyciel dziękuje wszystkim osobom, które wsparły pomysł jego i uczniów klasy 3e, która będzie realizowała projekt.

Kwota, jaką otrzymaliśmy nie jest wielka, bo to tylko tys. zł, ale myślę, że znaczenie jest znacznie większe jeśli chodzi o sam fakt zaistnienia tematu - mówi Bogusław Kurzyński - sądzę, że dla władz Wielunia jest to jakaś informacja, że ludzie widzą w naszym pomyśle coś, co warto realizować.

Udział w konkursie to tylko część działań, jaki społeczność szkolna I LO podejmuje w związku z Kamieniołomem Kowalskiego. Kurzyński i jego uczniowie docelowo dążą do rewitalizacji tego miejsca, by móc korzystać z walorów geologicznych i edukacyjnych kamieniołomu, gdzie miałaby powstać między innymi ścieżka dydaktyczna.

Sam projekt "Zakręceni jak amonit" z kolei już się rozrasta i na wiosennych warsztatach się nie skończy. Uczniowie klasy 3e mają przez ferie przemyśleć jak rozwinąć projekt i po zakończeniu zimowej przerwy w nauce przedstawić swoje propozycje. Bogusław Kurzyński planuje także pozyskiwać kolejne środki na promocję kamieniołomu i działania zmierzające do jego zagospodarowania.

I LO ma też szansę na jeszcze jeden grant w ramach projektu "Projektanci edukacji". Tak zwany "Złoty grant" przyznawany jest już po zrealizowaniu projektów za najlepszą ich realizację.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia ze spaceru edukacyjnego I LO na terenie wieluńskiego kamieniołomu z maja ubiegłego roku, oraz zdjęcie grupy projektowej - uczennic i uczniów klasy 3e.

"Zakręceni jak amonit". Projekt I LO w Wieluniu najlepszy w ...

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto