Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zajęcia feryjne w filiach bibliotecznych w gminie Wieluń. Zobaczcie, co działo się w placówkach MiGBP

ryb
Cykl atrakcji dla dzieci przygotowały na ferie filie biblioteczne w Dąbrowie, Turowie, Masłowicach i Rudzie. Zobaczcie, co działo się w sołeckich placówkach Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu

31 stycznia w Filii Bibliotecznej w Dąbrowie odbyły się feryjne warsztaty czytelniczo-plastyczne. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały fragmentów książki Anny Potyry „O Zuzi, która nie wierzyła w dobre wróżki”, a następnie wykonały kolorowe kukiełki, będące odzwierciedleniem postaci z książki. Młodzi czytelnicy chętnie dzielili się swoimi poglądami na temat istnienia dobrych wróżek. Okazało się, że najbardziej znaną wszystkim jest Wróżka Zębuszka, która zabiera w nocy wypadnięty ząbek, a na jego miejscu zostawia jakiś drobiazg albo słodycz.

W tym samym dniu w Filii Bibliotecznej w Turowie odbyły się feryjne zajęcia "Przeżyjmy to jeszcze raz", podczas których podsumowano czytelniczy rok 2023. Najaktywniejszym czytelniczkom Alicji i Antoninie Litwińskiej oraz Mai Kmieciak wręczone nagrody w postaci dyplomów i upominków.

Uczestnicy zajęć nie tylko delektowali się wspaniałymi historiami, ale także tworzyli recenzje ulubionych książek, rozwiązywali ciekawe quizy i zdobili lektury pięknymi zakładkami. To był naprawdę kreatywny i inspirujący czas!

5 lutego w Filii Bibliotecznej w Masłowicach odbyło się fantastyczne feryjne spotkanie. Uczestnicy mieli okazję przeżyć wiele wspaniałych chwil z książkami, zabawą i humorem! Gry planszowe, takie jak chińczyk, 5 sekund, memory oraz kalambury słowne, zapewniły mnóstwo śmiechu i emocji.

Ale to nie koniec. Wszyscy wzięli też udział w pasjonującym literackim quizie o baśniach polskich, a dzieci imponowały swoją znajomością lektur szkolnych. Potwierdzają, że z książką im po drodze!

5 lutego w Filii Bibliotecznej w Dąbrowie odbyły się kolejne feryjne warsztaty dla dzieci. Młodzi czytelnicy wysłuchali jednej z baśni braci Grimm „Stańcowane pantofelki”, a następnie w związku ze zbliżającym się końcem karnawału wykonali kolorowe maski. Dzieci chętnie rozmawiały o tym, czym jest karnawał i jak się można wesoło bawić tańcząc i śpiewając. Wykonanie pięknie ozdobionych masek dla wielu uczestników stało się inspiracją do zorganizowania dla swoich domowników bądź przyjaciół ostatkowego balu karnawałowego.

7 lutego w Filii Bibliotecznej w Rudzie odbyły się warsztaty rękodzielnicze z tworzenia makramy. Podczas zajęć dzieci wraz z opiekunami miały możliwość obejrzenia krótkiej prezentacji o sztuce wiązania bawełnianych sznurków. Po kilkunastominutowym instruktażu o podstawowych splotach, uczestnicy spotkania przystąpili do wyplatania makramowych breloczków do kluczy.

Efekt prac mile wszystkich zaskoczył. Wykonane ozdoby sprawiły twórcom wiele radości i satysfakcji. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że tworzenie sznurkowych gadżetów to rewelacyjny sposób na spędzenie wolnego czasu oraz doskonała metoda na wyciszenie i relaks.

Inspiracją do zorganizowania zajęć stała się książka ,,Makrama dla początkujących i nie tylko 24 inspirujące projekty" autorstwa Amy Mullins oraz Marnia Ryan-Raison. Poradnik jest dostępny w zbiorach bibliotecznych.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto