WKS Wieluń wygrał z Zawiszą Pajęczno i umocnił się na drugim miejscu [ZDJĘCIA]

Zbyszek Rybczyński
Jeśli w pozostałych dwóch meczach WKS wygra choć raz, bez względu na inne wyniki wywalczy awans do III ligi

W środę wielunianie pewnie pokonali Zawiszę Pajęczno 3:0. Wynik otworzył w 37 minucie Damian Dwornik strzałem z rzutu karnego po faulu na Marcinie Adamczyku. Chwilę później drugiego gola strzelił rozgrywający bardzo doby mecz Sebastian Banaś, a w 65 minucie trzeciego dołożył Błażej Karasiak. Mimo bardzo niekorzystnego dla siebie wyniku, goście nie poddali się i ambitnie starali się zdobyć choćby honorowego gola. Kilka razy byli tego bliscy.

Na dwie kolejki przed końcem WKS zajmuje drugie, premiowane awansem miejsce, z przewagę czterech punktów nad KS Paradyż. Jeśli w najbliższą niedzielę wielunianie wygrają w Bukowcu, awans mają pewny. W przypadku remisu lub porażki, wszystko prawdopodobnie rozstrzygnie się w ostatniej kolejce, bo raczej nie ma co liczyć, że Paradyż zgubi punkty w Zduńskiej Woli. W ostatniej kolejce (17 czerwca) WKS podejmuje Zjednoczonych Stryków, a Paradyż Wartę Działoszyn, która wczoraj straciła szanse na awans, tylko remisując w Pabianicach.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani