Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wizyta biskupa Andrzeja Przybylskiego w Domu Seniora w Załęczu

Natalia Ptak
Natalia Ptak
Dom Seniora Załęcze
Społeczność Domu Seniora w Załęczu miała po raz kolejny możliwość gościć biskupa Andrzeja Przybylskiego, który razem z proboszczem parafii Romanem Szkopem odprawili mszę wielkopostną.

Wizyta biskupa Andrzeja Przybylskiego w Domu Seniora w Załęczu

Księdzu Biskupowi towarzyszył proboszcz parafii Roman Szkop. Był to szczególny i podniosły dzień zarówno dla seniorów, jak i wszystkich pracowników. Społeczność Domu Seniora w Załęczu uczestniczyła w mszy wielkopostnej.

Posłuchaliśmy Słowa Bożego oraz chóru parafialnego z Bieńca, który nam ten czas uświetnił. Po Mszy Świętej biskup każdemu podopiecznemu udzielił Błogosławieństwa Bożego- relacjonuje Dom Seniora.

Msza święta celebrowana przez biskupa Andrzeja Przybylskiego odprawiona została przy pięknej oprawie muzycznej.

Bardzo dziękuję szefom tego domu za zaproszenie, już kolejne. Bardzo sobie to cenię. To bardzo ważna dla mnie chwila. Bardzo dziękuję, tym którzy tutaj pracują i się wami opiekują. To takie anioły trochę, choć na aniołów czasem nie wyglądają i muszą się niekiedy poddenerwować trochę- dziękował podczas mszy biskup Przybylski. - Przede wszystkim dziękuję wam, za to, że jesteście, za to, że trwacie i macie w sobie tyle pogody i nadziei, pomimo wszystkiego. Zdaję sobie sprawę, że trochę ta dorosłość i starość nie zawsze jest prosta. Ale z Bogiem człowiek będzie miał silne plecy, wytrwa.

To nie pierwszy raz, gdy biskup Przybylski odwiedza społeczność Domu Seniora w Załęczu. Za każdym razem jest to wyjątkowe wydarzenie, zarówno dla podopiecznych jak i kadry pracującej w placówce.

Ogromnie dziękujemy, bo dla nas to wielki zaszczyt i honor, że ksiądz biskup przyjął zaproszenie do nas, do naszego domu tutaj po raz drugi, myślę, że nie ostatni. Bardzo bardzo dziękujemy. Myślę, że nasi mieszkańcy będą to bardzo długo przeżywać, tak jak po ostatniej wizycie księdza biskupa. Bardzo dziękuję księdzu proboszczowi naszemu, który dba o nas i odprawia msze święte. Bardzo dziękuję organiście, który jest z nami zaprzyjaźniony i towarzyszy nam zawsze z całym zespołem. Wszystkim, którzy się dzisiaj do tego przyczynili, bardzo dziękuję - podsumował wizytę biskupa Edward Kiedos, prezes Domu Seniora w Załęczu.

ZOBACZ TAKŻE:

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto