Wieluń: Młodzież Siatkarza jedzie na finały

Jacek Piwnicki
Dziewczęta MUKS Siatkarz zajęły 2. miejsce (wśród zespołów 4-osobowych) w turnieju barażowym i awansowały do finału zawodów Kinder+Sport.

W Nowej Hucie podopieczne Ireny Wolniak w grupie pokonały rywalki z Kielc, Przemyśla i Myślenic. Awans do finałów zapewniły sobie, wygrywając w półfinale z drużyną SP Żołyń. Wielunianki przegrały dopiero w meczu o 1. miejsce (22:25), gdzie lepsze okazały się gospodynie z Krakowa.

MUKS Siatkarz: Weronika Mielczarek, Monika Janecka, Karolina Pietrzak, Michalina Sochaczewska, Magdalena Stysiak, Wiktoria Paduszyńska.

Finały zawodów uważanych za mistrzostwa Polski w mini-siatkówce odbędą się w Zabrzu - 1 i 2 lipca.

Przypomnijmy, że w gronie 13-latków w Zabrzu zagrają też koledzy klubowi rówieśnicy dziewcząt z Wielunia. Zespół Arkadiusza Górnego zapewnił sobie udział turnieju finałowym bez barażów - jako mistrz województwa łódzkiego.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?