Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ważna droga na os. Wyszyńskiego w Wieluniu doczekała się remontu. Są utrudnienia

Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
Mocno uczęszczana ulica na os. kard. Wyszyńskiego w Wieluniu będzie mieć nową nawierzchnię asfaltową. Inwestycja jest prowadzona we współpracy miasta ze spółdzielnią mieszkaniową

Wyremontowana zostanie cała droga od skrzyżowania z ul. Wendta do ronda komunikującego osiedle z ul. 18 Stycznia. Od kilku lat monitował o to Zarząd Osiedla nr 6.

- Droga już tyle razy była łatana, że naprawdę kolejny raz nie było sensu. Już najwyższy czas, aby zerwać stary asfalt i ułożyć nowy dywanik. Ważne też, że poprawiane są krawężniki – mówi Anna Pabińska, przewodnicząca osiedla.

Roboty rozplanowano tak, by nie spowodować paraliżu komunikacyjnego w handlowej części osiedla. W piątek 24 listopada w pierwszej kolejności zamknięto odcinek między Carrefourem a Spółdzielczym Domem Kultury.
Jak mówi Maciej Preś z Urzędu Miejskiego, korzyścią z remontu tego fragmentu będzie też wyznaczenie zatoki postojowej. Następnie roboty związane z frezowaniem starej nawierzchni przeniosły się na kolejne odcinki jezdni.

Droga znajduje się w większości na gruntach Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, pozostała część jest własnością Gminy Wieluń. Inwestycja jest realizowana w porozumieniu WSM i ratusza.

- My płacimy za swój odcinek, gmina za swój. Udział WSM to ponad 100 tys. zł. Mówimy o remoncie samej drogi od Wendta do ronda, która pełni ważną rolę komunikacyjną, nie wchodzimy natomiast w przestrzenie parkingowe. Umowa zakłada wykonanie robót do końca listopada – mówi Robert Kaja, prezes spółdzielni.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto