Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uroczysta msza w Dolinie Objawienia 2023. To miejsce kultu religijnego znane nie tylko w regionie ZDJĘCIA, FILM

Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
Wideo
od 16 lat
Tradycji stało się zadość. 15 sierpnia w „Dolinie Objawienia” w powiecie wieluńskim odbyło się nabożeństwo z udziałem rzeszy wiernych. Uroczystą mszę organizowaną z okazji jednego z najstarszych i najważniejszych świąt maryjnych w Kościele katolickim poprzedził koncert pieśni religijno-patriotycznych. Zobaczcie naszą fotorelację z mszy w tym niezwykłym miejscu kultu religijnego

- Tutaj człowiek czuje się, jakby był w innym świecie. Euforia, brak zmartwień, chce się tutaj przyjeżdżać. Osobiście namawiam inne osoby do udziału w mszy i nagłaśniam wszędzie, gdzie mogę, że jest takie coś – mówi Barbara Kunicka z Działoszyna, która na mszę w „Dolinie Objawienia” we wsi Kałuże przyjechała po raz trzeci.

Jest to bardzo popularne miejsce kultu religijnego znane nie tylko na skalę regionalną. Wierni gromadzą się tutaj od 1856 r., kiedy według podań mieszkance Dzietrznik w konarach wielkiej sosny ukazała się Matka Boska. Bije w tym miejscu źródełko, z której czerpią wodę mieszkańcy regionu, jak i pielgrzymi z innych stron Polski. Silna jest wiara w jej leczniczą moc.

ZOBACZ WIDEO - msza w Dolinie Objawienia:

od 16 lat

15 sierpnia obchodzone jest święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. To jedno z najstarszych i najważniejszych świąt maryjnych w Kościele katolicki. W tym też dniu co roku w „Dolinie Objawienia” organizowane jest uroczyste nabożeństwo, na które zjeżdżają rzesze wiernych. Tym razem mszy miał przewodniczyć biskup senior Antoni Długosz, który jednak nie dotarł na miejsce, a zastąpił go w roli celebransa ks. Tomasz Schabowicz, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dzietrznikach.

Mszę w „leśnej katedrze” poprzedził koncert pieśni religijno-patriotycznych w wykonaniu grupy śpiewaczej z gminy Osjaków pod kierunkiem Tomasza Matyi. Koła gospodyń i jednostki straży pożarnej wystawiły poczty sztandarowe, a oprawę muzyczną nabożeństwa zapewnił zespół Załęczanie pod przewodnictwem Jana Panka. Po liturgii zostały poświęcone zioła i kwiaty, a zarys historii miejsca otoczonego kultem religijnym przybliżyła zebranym Grażyna Ryczyńska, jedna z głównych organizatorek wydarzenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto