MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Misje parafialne i powitanie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w parafii w Czarnożyłach

Natalia Ptak
Natalia Ptak
W niedzielę, 14 kwietnia parafianie z Czarnożył powitali kopię Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Wydarzenie to poprzedziły misje w parafii pw. świętego Bartłomieja Apostoła w Czarnożyłach.

Peregrynacja Obrazu MB Jasnogórskiej w Czarnożyłach

Przed Peregrynacją Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w parafii Czarnożyły obyły się misje przygotowujące do tego wyjątkowego dla wiernych wydarzenia. W ich ramach między innymi na parafialnym cmentarzu w Czarnożyłach miało miejsce nabożeństwo za zmarłych, któremu przewodniczył misjonarz ks. kan. Adam Polak. Podczas kolejnego dnia misji na porannej mszy świętej dzieci ze Szkół Podstawowych chętnie odpowiadali na pytania związane z Ewangelią, której tematem było Nawiedzenie Maryi w domu św. Elżbiety.

Na każdej Mszy św. uroczyście wnoszono Księgę Ewangelii. Jak podkreślił ks. Adam ,, Istotą Eucharystii jest spotkanie z Panem Jezusem, który pragnie przemieniać nas wewnętrznie. Pokarm, który daje nam Jezus nigdy się nie zepsuje, nigdy go nie zabraknie, bo jest pokarmem na życie wieczne". Wieczorem prawie 400 osób zgromadziło się na Nabożeństwie Drogi Krzyżowej prowadzonej z Leniszek przez Raj do Kościoła parafialnego w Czarnożyłach. Dopisali wierni, dopisała pogoda. Pięknie udekorowana trasa. Wierni chętnie na poszczególnych odcinkach podejmowali krzyż, który stanowi bramę do zmartwychwstania- relacjonuje parafia Czarnożyły.

14 kwietnia tłum wiernych zgromadził się na powitaniu Matki Bożej Częstochowskiej w kopii Jej Cudownego Obrazu. Na Apelu Jasnogórskim, któremu przewodniczył Kustosz Obrazu O. Paweł wierni mogli zapoznać się z historią dotyczącą oczu Maryi, która swoim wzrokiem przenika tych, którzy na Nią patrzą. O północy kapłani pochodzący z parafii w Czarnożyłach celebrowali Pasterkę Maryjna w intencji powołań.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto