Uczniowie I LO w Wieluniu wicemistrzami województwa w piłce ręcznej

OPRAC.:
Zbigniew Rybczyński
Męska reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Wieluniu zdobyła wicemistrzostwo województwa łódzkiego w piłce ręcznej

Na finał wojewódzki mistrzostw szkół średnich w ramach Licealiady 2021/22 uczniowie wieluńskiej "Odry" pojechali do Łodzi. W meczu o złoty medal drużyna prowadzona przez Tomasza Golańskiego musiała uznać wyższość gospodarzy turnieju. Wicemistrzostwo województwa to i tak jednak znaczący sukces.

Do wojewódzkiego finału awansowała również żeńska reprezentacja wieluńskiego I LO. Czempionat został rozegrany w Piotrkowie Trybunalskim. Podopieczne Edyty Bukowieckiej zajęły w nim czwarte miejsce, ulegając w meczu o brązowy medal Pabianicom.