Trzy punkty zostały w Wieluniu! MKS lepszy od Anilany Łódź ZDJĘCIA

Zbigniew Rybczyński
MKS Wieluń zwycięski w derbach województwa łódzkiego! Nasza drużyna pokonała w hali WOSiR Anilanę Łódź 22:21 (11:10).

Czołowe drużyny grupy C I ligi piłki ręcznej zmierzyły się w sobotę (17 kwietnia) w Wieluniu. Wicelider MKS podejmował piątą w tabeli Anilanę Łódź. Wielunianie byli żądni rewanżu za porażkę z łodzianami w pierwszej rundzie (26:29). Zapowiadały się duże sportowe emocje i ich nie zabrakło, choć w pierwszej połowie mecz stał na dość przeciętnym poziomie.

Trener MKS Grzegorz Garbacz postawił tym razem w bramce na Patryka Jędrzejewskiego. Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że decyzja była strzałem w dziesiątkę. Na przestrzeni całych zawodów Jędrzejewski stanowił jedno z najmocniejszych ogniw drużyny i dostał nagrodę MVP. Równie dobrze mógł ją otrzymać Szymon Famulski, który 10 razy trafił do bramki rywala. Skrzydłowy MKS utrzymał pozycję lidera klasyfikacji strzelców ligi.

Wielunianie tylko raz pozwolili rywalowi wyjść na prowadzenie – na półmetku pierwszej połowy. Na przerwę gospodarze schodzili z przewagą jednej bramki. Po zmianie stron sukcesywnie odjeżdżali Anilanie, osiągając w 41. minucie prowadzenie 17:13. Potem jednak łodzianie wrócili do gry i na sześć minut przed końcem meczu doprowadzili do remisu.

W końcówce MKS znów odskoczył na trzy bramki (22:19), jednak to nie był koniec emocji. Dwa kolejne trafienia zapisali na swoim koncie goście, ale na wyrównanie zabrakło im już czasu. Trzy punkty zostały w Wieluniu.

MKS Wieluń – Anilana Łódź 22:21 (11:10)

MKS: Jędrzejewski, Kolanek, Chuć – Kowalik, Węcek – 3, Golański, Famulski – 10, Cepielik – 2, Hanas, Bednarek, Bożek – 2, Królikowski – 2, Galewski – 3