Szkoła w Białej najlepsza w mistrzostwach powiatu w unihokeju dziewcząt[FOTO]

Dopiero po serii rzutów karnych udało się rozstrzygnąć finał Mistrzostw Powiatu Wieluńskiego w Unihokeju Dziewcząt. Mistrzostwo wywalczyły zawodniczki z Białek, które w finale mierzyły się z drużyną z Konopnicy.

Mistrzostwa rozegrano 31 października w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Białej w ramach "Igrzysk Dzieci 2019-2020". Otwarcia zawodów i później wręczenia medali dokonała dyrektor szkoły w Białej Anna Wojtas, a sędzią głównym mistrzostw był nauczyciel wychowania fizycznego z tej placówki Krzysztof Skrzypecki.

W mistrzostwach powiatu udział wzięło 7 szkół. Podzielone na dwie grupy drużyny grały systemem każdy z każdym. W finale zawodów zmierzyły się reprezentacje szkół a Białej i Konopnicy. Po serii rzutów karnych wygrał zespół gospodarzy. Dziewczęta z Białej będą reprezentować powiat wieluński w półfinałach wojewódzkich. W meczu o trzecie miejsce zespół z Mierzyc pokonał drużynę ze Skomlina.

Organizatorami turnieju byli: Publiczna Szkoła Podstawowa w Białej, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu.