Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sypnęło grzybami w powiecie wieluńskim. Zobaczcie zdjęcia. Policja przypomina o bezpieczeństwie

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Wideo
od 16 lat
W lasach w okolicach Wielunia od kilku dni nie brakuje grzybów. W naszej galerii znajdziecie zdjęcia zbiorów naszych czytelników. Wysyp grzybów zachęca do spacerów po lesie. W trakcie grzybobrania należy pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Jesień to czas, kiedy policjanci otrzymują sporo zgłoszeń o osobach, które zgubiły się w lesie. Wieluńska policja przypomina jak zadbać o własne bezpieczeństwo w lesie.
od 16 lat

W lasach powiatu wieluńskiego już co najmniej od kilku dni nie brakuje grzybów. Końcówka października tego roku jest dobrym czasem dla miłośników spacerów po lesie. W sobotę poprosiliśmy naszych czytelników, by pochwalili się swoimi zbiorami. Ich zdjęcia zajdziecie w naszej galerii. Wśród nich znalazły się naprawdę piękne okazy.

Wyprawy do lasu to przyjemny sposób spędzania wolnego czasu, warto jednak zadbać o bezpieczeństwo. Wieluńska policja potwierdza, że jesień to czas, kiedy funkcjonariusze często otrzymują zgłoszenia o osobach, które zgubiły się w lesie.

Osoby, które wychodzą do lasu często go nie znają, często też przeceniają własne umiejętności, jak również zmysł orientacji w trenie. Nie nalży dlatego lekceważyć zasad bezpieczeństwa wybierając się na takie leśne wędrówki - mówi asp. sztab Katarzyna Grela, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu - pamiętajmy o tym, aby przed wyjściem do lasu odpowiednio się do tego przygotować. Zanim wyjdziemy z domu powiadommy bliskich dokąd się udajemy, wtedy będzie wiadomo, gdzie nas szukać - apeluje policjantka.

Bardzo ważne jest, by zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy. Dzięki temu w razie potrzeby będziemy mogli skontaktować z bliskimi, czy wezwać pomoc. Telefon ułatwi także służbom poszukiwania osoby, która zgubiła się w lesie.

Warto również korzystać z aplikacji, które wskazują nasze położenie. Jeśli wybieramy się do lasu, to pamiętajmy, że najlepiej jest to robić w porze dziennej. Unikajmy również samotnych wypraw do lasu. Często na grzybobranie wybieramy się rodzinnie. Towarzyszą nam dzieci, osoby starsze, dlatego apelujemy, aby sprawować odpowiedni nadzór nad osobami, które są pod naszą opieką. Apelujemy również, aby nie dopuszczać do takich sytuacji, gdy seniorzy wybierają się samotnie na dłuższe wędrówki leśne zwłaszcza, kiedy na stałe przyjmują oni leki, bądź też są osobami niesamodzielnymi - mówi Katarzyna Grela.

Policjantka przypomina też, by podczas wypraw do lasu w grupie nie oddalać się znacznie od siebie. W trakcie wędrówki po lesie należy zwracać uwagę na punkty odniesienia, czy charakterystyczne obiekty. Ważne jest także, by przygotować się na ewentualną zmianę warunków pogodowych, co jesienią zdarza się często.

Nieoceniona będzie kurtka przeciwdeszczowa, nieprzemakalne buty. Dobrze również zabrać ze sobą coś do jedzenia i picia, ponieważ nigdy nie wiemy, ile w tym lesie spędzimy czasu. Jeśli dojdzie do sytuacji, kiedy zaginie nam ktoś bliski nie wahajmy się powiadomić służb - apeluje asp. sztab. Grela.

Jak mówi, poszukiwania osoby zaginionej w ciągu dnia, przy lepszej widoczności dają większe szanse na powodzenie akcji.

Sypnęło grzybami w powiecie wieluńskim. Zobaczcie zdjęcia. P...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto