Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spotkanie edukacyjne dla pracowników oświaty, kultury i rodziców w Mokrsku

OPRAC.:
Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
„Chrońmy nasze dzieci - Bajka Profilaktyczna jako skuteczne narzędzie w profilaktyce współczesnych problemów dzieci i młodzieży” i pod takim hasłem odbył się w Mokrsku spotkanie edukacyjne, w którym udział wzięła kadra pedagogiczna szkół i przedszkoli, przedstawiciele instytucji kultury orz rodzic przedszkolaków i dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych.

W ramach spotkania edukacyjnego pt. „Chrońmy nasze dzieci - Bajka Profilaktyczna jako skuteczne narzędzie w profilaktyce współczesnych problemów dzieci i młodzieży” organizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mokrsku odbył się panel dyskusyjny oraz warsztaty pisania bajek profilaktycznych. Spotkanie odbyło się w Dworku Wiejskim w Mokrsku, a udział w nim wzięła kadra pedagogiczna szkół i przedszkoli z terenu Gminy Mokrsko, pracownicy świetlic wiejskich, Domu Kultury w Ożarowie, Gminnej Biblioteki Publicznej wraz z filiami oraz rodzice dzieci przedszkolnych i klas 1-3 szkół podstawowych.

Spotkanie prowadziły Małgorzata Kopeć i dr Lidia Ippoldt. Celem spotkania było przekazanie mieszkańcom narzędzia tzw. "Super - Niani", które spowoduje, że wspólne czytanie będzie okazją do budowania i wzmacniania więzi pomiędzy rodzicami i opiekunami a dziećmi, poprzez wspólne spędzanie czasu, przekazanie moralnych
wartości, postaw godnych naśladowania, zaszczepienie dzieciom dobrego wychowania i empatii, naukę myślenia, rozwijania wyobraźni, zapewnienie prawidłowego rozwoju emocjonalnego - relacjonuje Marta Kaczor - Specjalista pracy socjalnej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mokrsku.

Tematem spotkania było też pokazanie dzieciom jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, poprzez kreowanie bohaterów, którzy pokonują trudności, wiedzą jak korzystać z pomocy, gdzie jej szukać, pokazanie
dzieciom sposobów na rozwiązywanie rożnych dziecięcych problemów poprzez utożsamianie się z bohaterem przeżywającym podobne emocje, poprawienie samopoczucia dziecka smutnego, czy zmęczonego.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto