MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ślubowanie uczniów Oddziałów Przygotowania Wojskowego w II LO w Wieluniu

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
W II Liceum Ogólnokształcącym w Wieluniu uczniowie Oddziałów Przygotowania Wojskowego złożyli w piątek ślubowanie. Po części oficjalnej uroczystości jej uczestniczy złożyli kwiaty pod pomnikiem rtm. Witolda Pileckiego.

Piątek 15 marca był wyjątkowym dniem dla uczniów Oddziałów Przygotowania Wojskowego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. Tego właśnie dnia podczas szkolnej uroczystości złożyli ślubowanie.

W wydarzeniu poza uczniami i rodzicami udział wzięli: starosta wieluński Marek Kieler z zastępca Krzysztofem Dziubą, radni Rady Powiatu Wieluńskiego (Jakub Jurdziński, Henryk Wojcieszak, Grażyna Ryczyńska, Aluna Błach i Waldemar Borczyk), dyrektor I LO w Wieluniu Zbigniew Wiśniewski, zastępca dowódcy XV Brygady Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu płk Jarosław Zdun, płk Jacek Jarzyna, przedstawicielka WCR w Sieradzu mjr Dominika Kwaczyńska, Komendant Powiatowy PSP w Wieluniu bryg. Karol Bednarski i zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu Andrzej Sosnowicz. Zaproszonych gości powitała Renata Tatara.

Z dumą dzisiaj patrzymy na tych oto młodych ludzi, którzy w przyszłości będa odpowiedzialni za nasza ojczyznę, za nas i następne pokolenia. Drodzy uczniowie, dzisiejszy dzień to wasze święto. Za chwilę złożycie uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Ślubowanie, które będzie świadectwem najwyższych wartości dla każdego Polaka, jakimi są Bóg, Honor, Ojczyzna. Życzę wam, byście dotrzymali przyrzeczeń ślubowania, byście byli wierni słowom, które za chwilę wypowiecie, żebyście nosili je w swoich sercach do końca swojego życia - mówiła Renata Tatara.

Po złożeniu ślubowania uczniowie i pozostali uczestniczy uroczystości przemaszerowali do parku rtm. Witolda Pileckiego, gdzie złożyli kwiaty pod pomnikiem. Zobaczcie fotorelację z dzisiejszej uroczystości w II LO w Wieluniu.

Ślubowanie uczniów Oddziałów Przygotowania Wojskowego w II ...

od 7 lat
Wideo

Kiedy i jak sprawdzić wyniki matur?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto