Siatkarz przegrał wygrany mecz. Wielunianie roztrwonili 5-punktową przewagę w tie-breaku

Zbyszek Rybczyński
W niewiarygodnych okolicznościach Siatkarz Wieluń przegrał mecz trzeciej kolejki I ligi z GTPS Gorzów Wielkopolski. Po ostatnim gwizdku sędziego na trybunach zapanowała wymowna cisza. Wielunianie prowadzili już 14:9, a mimo to dali sobie wydrzeć zwycięstwo.

Gdy na zagrywkę wchodził rezerwowy atakujący ekipy z Gorzowa Patryk Wojtysiak, kibice szykowali się do opuszczenia hali. Do przypieczętowania zwycięstwa brakowało tylko jednego punktu. Gospodarze nie potrafili jednak poradzić sobie z serwisami Wojtysiaka. Po niedokładnych odbiorach przede wszystkim libero Emila Siewiorka, ale także Tomasza Tomczyka, rozgrywający Bartłomiej Matejczyk musiał gonić piłkę po całym boisku. W efekcie gorzowianie zatrzymywali gospodarzy szczelnym blokiem lub wyprowadzali zabójcze kontry. Mecz zakończył atakiem z 6 strefy Michał Błoński, który przez trzy sezony grał w Wieluniu.

Siatkarzowi uciekły sprzed nosa dwa punkty, a była duża szansa nawet na trzy. W IV partii wielunianie prowadzili niemal przez cały set (5:0, 16:15, 21:19), a goście tracili nerwy - żółtą kartką został ukarany II trener. Jednak kilka prostych błędów w końcówce spowodowało, że to goście mogli cieszyć się z wygranej w tym secie, a potem w całym meczu.

Siatkarz Wieluń - GTPS Gorzów Wielkopolski 2:3 (19:25, 25:20, 25:22, 24:26, 14:16)

Wieluń: Sarnecki, Tomczyk, Matejczyk, Kudłacik, Buchowski, Kałasz, Siewiorek (L) oraz Lech, Leszczawski, Vlk

Gorzów: Kocik, Maciejewicz, Mysera, Szulik, Błoński, Neroj, Gaca (L) oraz Wojtysiak, Kocoń, Polański

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani