Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rekord Polski ustanowiony! "Kilometr złotych Serc"- niesamowita akcja RBS w Lututowie

Natalia Ptak
Natalia Ptak
Gmina Wieruszów/Fundacja Zielony Domek
Na boisku sportowym w Lututowie odbyła się akcja charytatywna zorganizowana przez Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie ,,Kilometr złotych serc". "Są dni, które przechodzą do historii. 20 października na pewno będzie takim dniem w historii RBS w Lututowie, w historii Lututowa"- powiedział Tomasz Klimecki, prezes Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie. Tak też zapewne będzie, a to dzięki ponad kilometrowej linii złotówek, która to pozwoliła na ustanowienie rekordu Polski!

Zaczęło się! Akcja ,,Kilometr złotych Serc " ruszyła

Od czwartkowego poranka pracownicy ze wszystkich Oddziałów Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie sprzedawali ciasta w ramach akcji charytatywnej ,,Kilometr złotych Serc". Każdy chętny miał okazję w ten sposób dołożyć swoją złotówkę do bicia rekordu Polski. Dzięki zaangażowaniu 18 Oddziałów za sprzedaż ciast i wpłat uzyskano łączną kwotę 30 231, 42 zł. Zebrane pieniądze trafią do potrzebujących rodzin, jednak najpierw zostały ułożone na stadionie w Lututowie w celu ustanowienia Rekordu Polski.

Kilometr Złotych Serc to akcja, dzięki której wparcie finansowe otrzymają dzieci i podopieczni rpaństwa Małych, Pogorzelec oraz Tomka Mogi z Wieruszowa.

Rekord Polski ustanowiony! "Kilometr złotych Serc"- niesamow...

Mamy to! Rekord Polski ustanowiony!

Są dni, które przechodzą do historii. 20 października na pewno będzie takim dniem w historii RBS w Lututowie, w historii Lututowa- powiedział na lututowski stadionie Tomasz Klimecki, prezes Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie.

Następnie Tomek Moga z Wieruszowa odgwizdał start, a zarząd RBS Lututów ułożył pierwsze złotówki. Później do akcji wkroczyła armia dobrych ludzi, która za cel postawiła sobie wsparcie dzisiejszej, wspaniałej akcji "Kilometr Złotych Serc". Nie mogło zabraknąć ukochanych wieruszowskich maskotek, dziecięcej drużyny pożarniczej, szkół, kół gospodyń i wielu innych przedstawicieli różnych instytucji oraz osób, które z wielką radością włączyły się do układania linii ze złotówek.

Jesteśmy tu i czujemy ogromne wzruszenie. Patrzymy na całe mnóstwo ludzi, dla których pomaganie to nie obcobrzmiące słowo, którzy są dziś z nami, by pokazać, ile mocy tkwi w słowie „razem”. Tak jak powiedział prezes Klimecki, ten dzień z pewnością zapisze się w historii banku, Lututowa, ale bez wątpienie także na dziejowych kartach Fundacji Zielony Domek. Dziękując za dzisiejszą akcję RBS Lututów i za emocje, które ściskają nasze gardła, chwytamy złotówki w dłoń i układamy- relacjonowała na bieżąco Fundacja Zielony Domek.

Zgodnie z założeniem rekord został ustanowiony. Ułożona ze złotówek linia wyniosła ponad 1350 metrów!

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto