Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Promocja książki „Wieluń przewodnik po mieście”. Czytelnia wieluńskiej biblioteki pękała w szwach

Natalia Ptak
Natalia Ptak
Wideo
od 16 lat
Pełne emocji, ciekawych rozmów i spostrzeżeń. Takie było spotkanie promocyjne książki "Wieluń przewodnik po mieście". Jak podkreślali licznie przybyli mieszkańcy, taki przewodnik jest bardzo potrzebny. O tym, jak jest duże zainteresowanie publikacją, najlepiej może świadczyć pękająca w szwach czytelnia Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu.

Promocja książki "Wieluń przewodnik po mieście"

W czwartkowe popołudnie czytelnia Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej wypełniona była po brzegi. Wszystko to za sprawą książki "Wieluń przewodnik po mieście" wydanej nakładem Towarzystwa Przyjaciół Wielunia, które pozyskało na ten cel grant z budżetu Gminy Wieluń. Autorką wydawnictwa jest prezes TPW Magdalena Kopańska, która podczas spotkania opowiadała o pomyśle, treści oraz ciekawostkach związanych z Wieluniem. Jak przyznaje Kopańska, frekwencja miło ją zaskoczyła.

Promocja książki „Wieluń przewodnik po mieście”. Czytelnia w...

Jesteśmy bardzo zadowoleni, ucieszeni i zaskoczeni frekwencją, która miała miejsce w bibliotece. Okazuje się, że mimo iż znamy Wieluń, kochamy go, spacerujemy jego ulicami, to chcemy wiedzieć o nim jeszcze więcej. Cieszę się tym zainteresowaniem. Cieszę się tym, że publikacja potrzebna, o którą pytali i turyści i mieszkańcy, ujrzała światło dzienne. Dzięki dofinansowaniu z gminy Wieluń możemy cieszyć się właśnie z takiej książeczki, która jest Wieluniem w pigułce- mówi Magdalena Kopańska.

Większą część spotkania wypełniła dyskusja o Wieluniu - jego walorach, potencjale turystycznym, czy możliwościach rewitalizowania centrum miasta. Rozmowę prowadzili wiceprezes TPW Zbigniew Rybczyński, dr Jarosław Petrowicz, autor m.in. zbioru esejów "Wielopolis", i Krzysztof Husar, licencjonowany przewodnik turystyczny.

ZOBACZ WIDEO Z PROMOCJI PRZEWODNIKA

od 16 lat

Od pomysłu do realizacji

W pracy przewodnika, bo na co dzień oprowadzam też grupy wycieczkowe, spotkałam się z tym, że ludzie pytają o przewodnik po mieście. I zaczęło mnie to zastanawiać, bo wydawałoby się, że tyle jest informacji o Wieluniu w internecie. Jest rzeczywiście, ale jednak, no przypomnijmy, ostatni przewodnik był wydany 20 lat temu. Miasto troszeczkę się zmieniło. Stwierdziłam, że turysta, który przyjeżdża do Wielunia coś o mieście słyszał, ale trzeba go tak troszeczkę wziąć za rękę, powiedzieć tak jesteś w historycznym mieście, stoisz na ulicach, których przebieg właściwie nie zmienił się od średniowiecza, zobacz na co patrzysz, idź do tego czy tamtego kościoła, bo tam są piękne polichromie albo piękne ołtarze albo zajrzyj do tego parku. Turysta chyba chce być prowadzony przez miasto, dlatego też w przewodniku znalazła się mapka, w której zaznaczone są wszystkie najważniejsze punkty. Poza tym przewodnik jest też taką pamiątką, bo te pamiątki chętnie z różnych miejsc zabieramy- wyjaśniała podczas spotkania Magdalena Kopańska.

Publikację będzie można dostać w muzeum, bibliotece oraz siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Wielunia mieszczącej się przy ulicy Narutowicza.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto