Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policjanci z Wieruszowa, Wielunia, Pajęczna, Łodzi i Sieradza w akcji "Bezpieczny Wieruszów"

OPRAC.:
Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Policjanci z Wieruszowa wspierani przez funkcjonariuszy z Łodzi, Wielunia, Pajęczna i Sieradza w środę przeprowadzili szereg kontroli na drogach powiatu wieruszowskiego. Skontrolowano bisko 70 pojazdów. Niestety większość kierowców popełniała wykroczenia drogowe. Efekt? 33 mandaty i 29 pouczeń.

Policjanci ruchu drogowego z Wieruszowa w środę 4 października przeprowadzili ponadwatową akcję "Bezpieczny Wieruszów". Funkcjonariuszy wspierali policjanci z grupy SPEED z Łodzi oraz z Wielunia. W działaniach udział brali też mundurowi z Pajęczna i Sieradza.

Głównym zadaniem mundurowym było przeciwdziałanie szczególnie niebezpiecznym zachowaniom w ruchu drogowym, w tym przekraczanie dozwolonej prędkości w obszarach zabudowanych i w rejonach przejść dla pieszych. Funkcjonariusze w trakcie działań objęli nadzorem główne ciągi komunikacyjne, gdzie zwracali także uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy przez kierujących oraz właściwe przewożenie dzieci. Mundurowi kontrolowali stan trzeźwości kierujących. Pod lupą mundurowych były również zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze Policji w ramach działań „Bezpieczny Wieruszów” prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie na drogach pojawiły się pojazdy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory - relacjonuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej komendy.

Niestety, jak pokazały międzypowiatowe działania, większość kierowców łamało przepisy ruchu drogowego. W ciągu trwającej zaledwie jeden dzień akcji policjanci skontrolowali blisko 70 pojazdów. Aż 33 kierowców ukarano mandatami, a wobec 29 zastosowano pouczenia.

Policjanci ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących i jednego, który kierował pojazdem po użyciu alkoholu. Podczas policyjnej akcji nie odnotowaliśmy zdarzeń drogowych. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców tego typu przedsięwzięcia będą kontynuowane na terenie naszego powiatu - zapowiada asp. Piotr Siemicki.

Policjanci z Wieruszowa, Wielunia, Pajęczna, Łodzi i Sieradz...

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto