Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oto zwycięzcy plebiscytu Człowiek Roku Powiatów: Wieluńskiego, Wieruszowskiego i Pajęczańskiego

Daniel Sibiak
Krystyna Mikita, Marian Fita i Wojciech Putra – oto laureaci plebiscytu Człowiek Roku Powiatów: Wieluńskiego, Wieruszowskiego i Pajęczańskiego.

Głosowanie w naszym plebiscycie zakończyło się wczoraj tuż przed północą. Do ostatniej chwili toczyła się wyrówna walka. W powiecie wieluńskim były dwie liderki. Ostatecznie najwięcej głosów(12.109) oddano na Krystynę Mikitę, która jest dyrektorem Ośrodka Szkoleniowo - Wypoczynkowego ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim:. Na drugim miejscu znalazła się Renata Cieślak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Mokrsku(10.310), a na trzecim Elżbieta Urbańska-Golec, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu(3.325)

Nasz plebiscyt rozgrzał do czerwoności w powiecie wieruszowskim. Tu od samego początku także było dwóch liderów. Tytuł Człowieka Roku Powiatu Wieruszowskiego odbierze Marian Fita, prezes Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie, na którego oddano(15.241 głosów). Niestety Mariusz Bartodziejski, który niemal do samego końca znajdował się w czołówce, wczoraj znalazł się tuż za podium. Spadł na czwarte miejsce(6.583). Drugie miejsce zdobył Zenon Szacfajer, pasjonat historii, działacz społeczny(12.560), a trzecie działacz sportowy Paweł Ostrycharz(7.317)

Równie gorąca walka była w powiecie pajęczańskim. Tu także było dwóch liderów. Ostatecznie zaszczytny tytuł Człowieka Roku Powiatu Pajęczańskiego odbierze Wojciech Putra, prezes klubu sportowego Warta Działoszyn, na którego oddano 16.870 głosów. Drugie miejsce zajął ks. Szymon Gołuchowski, proboszcz parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie(15.159), a trzecie Dorota Rabiniak, kierownik Zespołu Trębaczewianie(9.633).

Rozmowy z laureatami oraz prezentację sylwetek kandydatów, którzy znaleźli się w pierwszej trójce można będzie znaleźć w piątkowym wydaniu Dziennika Łódzkiego. Tam poinformujemy także o tym, kiedy odbędzie się uroczyste wręczenie nagród. A otrzymają je zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdym z powiatów.

Krystyna Mikita
Z ośrodkiem związana jest od początku jego istnienia. Funkcję komendantki pełni od 20 lat. Podczas jubileuszu 40-lecia ośrodka, który odbył się w październiku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wzruszona tak zaszczytnym wyróżnieniem Krystyna Mikita powiedziała, że misją w momencie tworzenia ośrodka było to, żeby służył dzieciom i młodzieży. Udało się. Tak jest do dzisiaj. Od kilku lat Nadwarciański Gród współpracuje z Fundacją Kościuszkowską. Dzięki temu w wakacje do Załęcza przyjeżdżają dzieci z całej Polski, by uczyć się języka angielskiego. Samorząd województwa łódzkiego organizuje tu także kolonie dla dzieci z rodzin wielodzietnych. Miejsce stało się kuźnią pomysłów, idei – tak o Nadwarciańskim Grodzie mówi Małgorzata Sinica, naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego.

Marian Fita
Ze spółdzielczością związany jest od 41 lat, w tym 34 lata z bankową. Laureat wielu konkursów, a także zdobywca prestiżowych nagród w dziedzinie bankowości i nie tylko.W 2015 r. został wyróżniony przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych w XIV edycji konkursu „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”. Czasopismo „Nowoczesny Bank Spółdzielczy” w maju 2015 r. nagradziło Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie w kategorii „Największe Banki Spółdzielcze 2014”, który zajmuje 22 miejsce w Polsce. Oprócz tak zaszczytnych nagród i wyróżnień prezes Marian Fita, w 2015 r. otrzymał także „odznakę honorową” za zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej..
Jako długoletni pracownik bankowy bardzo dobrze zna zagadnienia bankowe, posiada bardzo dużą wiedzę i doświadczenie. Dzięki inicjatywie Mariana Fity w 1988 roku został wybudowany i oddany do użytku nowy budynek Banku w Lututowie, rozbudowany w 2009 roku, a w 2013 roku przeprowadzono generalny remont Oddziału w Lututowie oraz rozbudowano Centralę Banku. Od 1991 rozpoczęła się komputeryzacja obsługi bankowej. Od roku 1993 Bank tworzy nowe placówki poza terenem gminy Lututów, a w roku 1999 przyłączyły się do Banku w Lututowie sąsiednie banki spółdzielcze i nastąpiła zmiana nazwy Banku Spółdzielczego w Lututowie na Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie.
Staraniem Prezesa Mariana Fity w roku 2003 został oddany do użytku nowo wybudowany budynek Oddziału Banku w Czajkowie, a w roku 2010 został oddany do użytku zakupiony i wyremontowany budynek Oddziału w Kraszewicach.
Obecnie Bank pod kierownictwem Mariana Fity działa na terenie czterech powiatów: sieradzkiego, wieluńskiego i wieruszowskiego w woj. łódzkim oraz w powiecie ostrzeszowskim w woj. wielkopolskim. Bank posiada 14 Oddziałów, 3 Filie, 4 Punkty Kasowe , 14 Agencji Bankowych oraz 21 bankomatów. Bank liczy się nie tylko w macierzystej Grupie, ale w skali całego sektora.W Spółdzielczej Grupie Bankowej Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie zajmuje 7 miejsce pod względem sumy bilansowej.

Wojciech Putra
Wywalczony w ubiegłym sezonie przez Wartę Działoszyn awans do trzeciej ligi piłki nożnej to historyczny sukces. Lepszego prezentu na jubileusz 50-lecia klubu nie można było sobie wymarzyć. - Jest to największy sukces klubu w jego 50-letniej historii, a zarazem promocja Działoszyna i ziemi działoszyńskiej w Polsce. Daje on młodym zawodnikom szansę promocji własnych talentów – podkreśla Wojciech Putra, który funkcję prezesa KS Warta pełni od od 16 listopada 1996 r. Pozostał mu wierny, mimo że opuścił Działoszyn w 2004 r., obejmując ważne funkcje w Cementowni Odra S.A. w Opolu (obecnie jest prezesem zarządu oraz dyrektorem naczelnym tego ponad 100-letniego zakładu). Wcześniej przez ponad 15 lat jego życie zawodowe było związane z Cementownią Warta S.A. w Trębaczewie, w której przechodził kolejne szczeble kariery zawodowej. Co ciekawe, prezes Putra jest niemal rówieśnikiem założonego w 1965 klubu, gdyż urodził się rok wcześniej w Suwałkach. Awansu do trzeciej ligi początkowo nikt się nie spodziewał. Okazało się jednak, że w Działoszynie udało się zbudować solidną drużynę, która mierzy wysoko. Podopieczni trenera Grzegorza Bodnara w znakomitym stylu zdobyli mistrzostwo czwartej ligi, tracąc najmniej goli (22), a więcej strzeliły tylko rezerwy GKS-u Bełchatów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto