Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mistrzynie sportu spotkały się z młodzieżą w Wieluniu. Była to ostatnia tegoroczna odsłona projektu Fundacji Otylii Jędrzejczak

OPRAC.:
Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
Paweł Skraba dla Fundacji Otylii Jędrzejczak
Ponad trzystu uczniów szkół z gminy Wieluń wzięło udział w spotkaniu z cyklu „Śniadanie Mistrzyń – Sport jest Kobietą", zorganizowanym przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Utytułowane sportsmenki dyskutowały o wpływie technologii na kondycję psychiczną i fizyczną człowieka. Były też zajęcia ruchowe. Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia zorganizowanego w wieluńskiej "dwójce"

Kiedyś zdobywały medale igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, Europy, Polski, dziś inspirują młodych ludzi, dzieląc się swoimi historiami i motywującymi przemyśleniami. W Wieluniu odbyła się ostatnia tegoroczna odsłona akcji „Śniadanie Mistrzyń – Sport jest Kobietą", organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Na spotkanie w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 przybyło ponad trzystu uczniów klas siódmych szkół z terenu gminy Wieluń. Młodzież wysłuchała dyskusji o tym, jak zadbać o odpowiedni balans między światem wirtualnym a rzeczywistym, unikając uzależnienia. Podpowiadano, jak dotrzeć do wartościowych treści w sieci i jak najlepiej je wykorzystać.

– Bardzo się cieszę, że kolejne miasto, które z nami współpracuje, czyli Wieluń wybrało ten bardzo ważny temat. Mówimy o tym, jak technologia wpływa na nasz rozwój, ale też jak łatwo można się od niej uzależnić. Mówimy o tym, jak trzeba zachować równowagę, również poprzez sport. Cieszę się, że kolejny raz ze specjalistami i mistrzyniami sportu możemy o tym opowiadać – mówiła Otylia Jędrzejczak.

Najwybitniejsza w historii polska pływaczka zaprosiła do rozmowy dwie inne utytułowane polskie sportsmenki – Weronikę Nowakowską, najlepszą w historii polską biathlonistkę, wielokrotną medalistkę mistrzostw Europy i mistrzostw świata i koszykarkę Patrycję Czepiec, mistrzynię Europy, olimpijkę i zawodniczkę m.in. amerykańskiej ligi NCAA, a dziś trenerkę młodych zawodników w Krakowie. W panelu uczestniczyła również Patrycja Wonatowska, psycholożka, seksuolożka i terapeutka.

– Każdy się z tym spotyka w codzienności, ale myślę, że kluczowa jest umiejętność odciągnięcia młodzieży od tych telefonów, bo głównie one są problemem. Trzeba młodzieży proponować alternatywę. Nie jest to oczywiście łatwe, ale muszę przyznać, że mam bardzo zdyscyplinowaną grupę i sądzę, że umiem wypełnić im czas, bo sami odkładają telefony. Nie należy jednak zapominać, że technologia bardzo ułatwia nam życie, choćby w treningu sportowym, bo dostępny obecnie sprzęt jest niezwykle pomocny – mówiła Patrycja Czepiec.

– Na pewno jest to duży problem, ale myślę, że sport może być doskonałą alternatywą dla świata wirtualnego, coraz częściej wybieranego przez młodych ludzi. Chcemy im pokazać, że sport może być bezpieczną przestrzenią społeczną, w której można świetnie spędzać czas i przy okazji zdrowo żyć – dodała Weronika Nowakowska.

W programie „Śniadania Mistrzyń” były też ćwiczenia fizyczne, przeprowadzone pod okiem renomowanej trenerki personalnej Klaudii Koźbiał.

Projekt „Sport jest Kobietą – Śniadanie Mistrzyń” to jedna z szeregu inicjatyw realizowanych przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Współfinansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a jego ostatnia odsłona także przez miasto Wieluń oraz HMS Fitness. Partnerem projektu jest Polskie Stowarzyszenie Sportu Kobiet.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto