18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koncert noworoczny w Muzeum Ziemi Wieluńskiej

Daniel Sibiak
Sala widowiskowa Muzeum Ziemi Wieluńskiej zapełniła się dzisiaj po brzegi. Tak liczną publiczność przyciągnął noworoczny koncert w wykonaniu Mieczysława Błaszczyka(baryton), Aliny Urbańczyk-Mróz(sopran) oraz Lubow Nawrockiej(akompaniament).

- To dla nas wielki zaszczyt, że tak licznie możemy inaugurować nowy rok - cieszył się z dużego zainteresowania koncertem Jan Książek, dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej. - Na scenie zaprezentowali się artyści scen śląskich. Wystąpili z kapitalnym karnawałowym koncertem, który był niezwykle żywiołowy. Były to popularne arie znanych operetek, które czasami sobie podśpiewujemy.

Duże zainteresowanie publiczności koncertem nie dziwi, bo artystom szybko udało się nie tylko zachwycić mieszkańców repertuarem, ale także wprowadzić w dobry nastrój, a nawet zachęcić do wspólnej zabawy. Oklaskom nie było końca.

Noworoczny koncert był też okazją do zaproszenia mieszkańców na jubileusz 50-lecia Odrodzonego Muzeum Ziemi Wieluńskiej, który odbędzie się 11 maja. Już dzisiaj na to wielkie wydarzenie zapraszał Jan Książek, dyrektor MZW w Wieluniu.

- Pierwsze muzeum powstało w 1926 roku. Funkcjonowało bardzo krótko , bo zaledwie 13 lat. Niestety tragedia wojenna przerwała rozwój muzeum, które początkowo mieściło się w dawnym zamku, starostwie, pałacu XV-wiecznym, natomiast od 1936 roku, w pierwszą rocznicę śmierci marszałka Piłsudskiego, przeniesiono muzeum w podwoje dawnej Cerkwi, dzisiejszego Wieluńskiego Domu Kultury. Niestety zbiory tamtego muzeum rozproszyły się. Uległy wywiezieniu i zniszczeniu i dzisiaj w naszych zbiorach tego odrodzonego muzeum, niestety nie mamy pamiątek sprzed II wojny światowej. Pierwsze muzeum powstało dzięki staraniom Felicji Rymarkiewiczowej, właścicielce majątku ziemskiego w Niedzielsku. Na szczęście drugie, to odrodzone już muzeum powstało dzięki staraniom profesora Tadeusza Olejnika. Pan profesor przez kilkadziesiąt lat piastował funkcje dyrektora z wielkim sukcesem, bo w 1981 roku powołano do życia Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie.. Dobra rękę miał również mój poprzednik Bogusław Abramek - przytaczał trochę wspomnień Jan Książek.

Noworoczne życzenia mieszkańcom złożył wiceburmistrz Janusz Pamuła.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto