Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że 18-letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego poruszająca się pojazdem marki Chevrolet Aveo wyjeżdżając z ulicy Aleja Wyzwolenia nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu ciężarowemu renault premium i doprowadziła do zderzenia się pojazdów. Ciężarówką kierował 33-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który jechał w kierunku Wielunia.
W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznała kierująca z osobówki, która odmówiła obecnej na miejscu Załodze Ratownictwa Medycznego hospitalizacji- informuje Piotr Siemicki, rzecznik KPP w Wieruszowie.
Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, a sprawczyni tego zdarzenia została ukarana mandatem karnym. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne od obydwóch pojazdów.
Policja apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów
Najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji drogowych jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Przed wykonaniem jakiegokolwiek manewru na drodze należy wzmóc czujność i upewnić się, że swoim zachowaniem nie spowoduje się zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

NOWY ODCINEK OBWODNICY WSCHODNIEJ_
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?