Jabłonkujcie, wygrywajcie nagrody i koncertujcie z gwiazdami! Ruszył nowy konkurs.

Akcja specjalna Konkurs „Jabłonkujemy”
Czy jest coś piękniejszego niż widok kwitnących jabłoni? Już niedługo sami będziecie mogli się przekonać. Ruszył konkurs dla lokalnych społeczności, w którym można wygrać nagrody rzeczowe i.. doznaniowe!

W tym roku w całej Polsce rozszumią się jabłonie. Fundacja State of Poland, zajmująca się promocją polskiej kultury, historii, nauki i gospodarki w kraju i za granicą, zaprasza do udziału w konkursie „Jabłonkujemy”, w którym upiększymy nasze lokalne krajobrazy poprzez sadzenie młodych, ozdobnych jabłoni. To będzie nie tylko aktywność ekologiczna, ale również prawdziwa uczta dla oczu!

W konkursie mogą wziąć udział dosłownie wszyscy, osoby prywatne, lokalne społeczności, a także instytucje miejskie i samorządowe. To wspaniała okazja, aby włączyć się w działania na rzecz swojej społeczności oraz wygrać fantastyczne nagrody, w tym przyjazd Festiwalu Jabłonki Swawole do zwycięskiej społeczności!

Do udziału w konkursie „Jabłonkujemy” zapraszają również Sara James i Igor Herbut w króciutkim, lecz pięknym nagraniu.

https://www.youtube.com/watch?v=Wd5zqNeBcnY

Więcej informacji o tym jak wziąć udział konkursie oraz regulamin znajdziecie na stronie
www.jablonkujemy.pl

Sadzenie jabłoni ma ogromne znaczenie nie tylko dla estetyki wiejskich i miejskich przestrzeni, ale również dla ożywienia ekosystemu. Tam, gdzie pojawiają się jabłonie, nieśmiało zaglądają pszczoły i inne zwierzęta, które czerpią z nich pożytek. To nie tylko korzystne dla przyrody, ale również dla nas samych. Czy jest coś przyjemniejszego niż obcowanie z naturą i doświadczanie harmonii w otoczeniu kwitnących drzew?

Jabłoń to nowy symbol Polski, a także ekologii, zdrowia i zrównoważonego stylu życia. Sadzenie tych drzewek to mały gest, który może mieć wielkie skutki. Jabłonie nie tylko przyciągają turystów swoim urokiem, ale stanowią także doskonałe tło dla pięknych fotografii. Dzięki nim miasta nabierają nowego blasku i kojarzone są ekologią, naturą i przyjaznym środowiskiem.
Ale to nie wszystko! Jabłoń to także drzewo, które wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Badania wykazują, że obcowanie z naturą, zwłaszcza w otoczeniu drzew owocowych, wpływa pozytywnie na nasze emocje, kreatywność i pamięć. Ponadto, jabłonie obniżają poziom stresu, redukują niepokój i znużenie, poprawiając nasz nastrój i dodając nam energii.

Festiwal Jabłonki Swawole.
Jabłonki - tak w Polsce umownie nazywamy czas od początku maja, gdy zakwitają sady, aż do września, gdy drzewa uginają się pod ciężarem soczystych jabłek, doglądanych przez polskich, troskliwych sadowników. Podczas Jabłonek, przy muzyce i jedzeniu, celebrujemy to, co w Polsce najlepsze: naturę, piękno, polską kulturę i polskie smaki. Wszak faktem jest, że w każdym napoju jabłkowym na świecie jest przynajmniej kropla soku wyciśniętego z jabłka zerwanego w polskim sadzie….

Będący punktem kulminacyjnym Jabłonek Food & Music Apple Festival, znany również jako Festiwal Jabłonki Swawole, to cykliczne wydarzenie muzyczno-kulturalno-kulinarne organizowane od 2021 roku.

Warto też wspomnieć o promujących Festiwal teledyskach nagranych przez The Dumplings i Bitaminę. Były to nowe aranżacje znanych polskich utworów „Kocham Cię, Kochanie moje” Manaam oraz absolutny klasyk „Niech no tylko zakwitną jabłonie”.

Z biegiem czasu Jabłonki i związany z nimi Festiwal nabrały charakteru bardziej kulturalnego, a nawet kulturowego. Dziś Jabłonki jest to festiwal polskiego stylu życia, polskiej gościnności, polskich smaków, zapachów, rytmów, celebracji polskiej natury i nieskrępowanych swawoli.

W 2022 roku Festiwal odbył się w Toruniu, Giżycku oraz Sandomierzu. Najważniejszymi punktami imprez w plenerze były koncerty znanych gwiazd. Vito Bambino i Meek, Oh Why? to tylko niektóre z nich.

W roku 2023 Festiwal odbywa się pod hasłem upiększania Polski i sadzenia Jabłonek.
Organizatorzy Festiwalu planują odwiedzić Ustkę, Racibórz, Mysłowice oraz ponownie Toruń! Tym razem towarzyszyć będzie nam cover przeboju „Tylko mnie poproś do tańca” w wykonaniu Sary James i Igora Herbuta.

***
Warto zajrzeć również na:
www.StateofPoland.pl

https://jablonki.com/

https://www.facebook.com/jablonkiswawole/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Jabłonkujcie, wygrywajcie nagrody i koncertujcie z gwiazdami! Ruszył nowy konkurs. - Dziennik Bałtycki

Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto