MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

II Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu w gronie laureatów ogólnopolskiego projektu „Dnia Przedsiębiorczości”

Red.
Projekt, w którym bierze udział liceum jest niepowtarzalną okazją, by młody człowiek osobiście mógł spotkać się z przedstawicielem firmy, zakładu pracy i skonfrontować swoje wyobrażenie o przyszłym zawodzie i podjąć wstępną decyzję, kim mógłby być w przyszłości. W tym roku "Korczak" znalazł się w gronie laureatów!
Projekt, w którym bierze udział liceum jest niepowtarzalną okazją, by młody człowiek osobiście mógł spotkać się z przedstawicielem firmy, zakładu pracy i skonfrontować swoje wyobrażenie o przyszłym zawodzie i podjąć wstępną decyzję, kim mógłby być w przyszłości. W tym roku "Korczak" znalazł się w gronie laureatów! II LO w Wieluniu
Wieluńskie liceum otrzymało tytuł "Najaktywniejszej Szkoły Przedsiębiorczości", który dyrektor szkoły Renata Tatara odebrała w Warszawie na jubileuszowej Gali Przedsiębiorczości 2023. Tatara otrzymała także, jako jedna z dwóch osób w Polsce tytuł Najaktywniejszej Koordynatorki Dnia Przedsiębiorczości.

Spis treści

W poniedziałek 12 czerwca 2023 r. w Ministerstwie Rozwoju i Technologii w Warszawie odbyła się Jubileuszowa Gala Przedsiębiorczości 2023, na której dyrektor II LO Renata Tatara odebrała tytuł Najaktywniejszej Szkoły Przedsiębiorczości dla "Korczaka", a także jako jedna z dwóch osób w Polsce otrzymała tytuł Najaktywniejszej Koordynatorki Dnia Przedsiębiorczości.

II LO już po raz dziesiąty wzięło udział w projekcie

Organizatorem projektu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, a program został zrealizowany w Polsce po raz dwudziesty.

Podczas Gali nagrody wręczał dyrektor generalny Ministerstwa Edukacji i Nauki Sławomir Adamiec i koordynator projektu Andrzej Pierchała.

II LO po raz dziesiąty wzięło udział w projekcie - programie dla szkół ponadpodstawowych, który ma na celu włączanie lokalnych firm w edukację młodzieży. Jest to niepowtarzalna okazja, by młody człowiek osobiście mógł spotkać się z przedstawicielem firmy, zakładu pracy i skonfrontować swoje wyobrażenie o przyszłym zawodzie i podjąć wstępną decyzję, kim mógłby być w przyszłości. Jest to niezmiernie ważne dla uczniów z punktu widzenia wyboru przedmiotów rozszerzonych, które będą zdawać na maturze, by obrać swoją dalszą ścieżkę zawodową.

W II LO od lat prężnie działa zespół przedsiębiorczych nauczycieli i uczniów pod kierunkiem dyrektor placówki, który prowadzi Miniprzedsiębiorstwo - szkolną firmę – Korczak Store. Wśród nauczycieli, którzy w ostatnich latach przyczynili się do sukcesu szkoły byli: Jolanta Wilk. Marzena Szlawska. Joanna Antoniewicz, Beata Sola, Izabela Rosołowska, a w 2023 roku wśród uczniów, którzy sprawnie zarządzali firmą byli: Mikołaj Kiełczykowski, Dominika Gajda i Filip Powroźny.

Korczak Store - szkolna firma stale się rozrasta

Firma Korczak Store rozrasta się z roku na rok, realizowane są coraz to nowe pomysły. Młodzież uczy się jak sprawnie prowadzić firmę, uczy się księgowania wydatków, rozliczania, prowadzenia rachunkowości, a także gospodarowania jej funduszami. Ważną częścią działalności Korczak Store jest podejmowanie działań marketingowych promujących działalność.

-Zdobyta nagroda w Warszawie i otrzymanie tytułu Najaktywniejszej Szkoły Przedsiębiorczości zmotywowała nas do dalszej pracy i podejmowania kolejnych pomysłów – mówi dyrektor Renata Tatara.

Szkolny sklepik zmieni miejsce

Od nowego roku szkolnego liceum zmienia miejsce sklepiku, który będzie się mieścił w sali nr 36, organizuje kawiarenkę na drugim piętrze( drugą strefę relaksu w szkole, w której będzie można zjeść produkty Korczak Store, wypić kawę i odetchnąć od lekcyjnego zgiełku). Wszystko po ty, by tworzyć dobrą atmosferę pracy i nauki w szkole, a przy okazji ciągle poznawać i uczyć się nowego.

Projekt, w którym bierze udział liceum jest niepowtarzalną okazją, by młody człowiek osobiście mógł spotkać się z przedstawicielem firmy, zakładu pracy i skonfrontować swoje wyobrażenie o przyszłym zawodzie i podjąć wstępną decyzję, kim mógłby być w przyszłości. W tym roku "Korczak" znalazł się w gronie laureatów!

II Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu w gronie laureatów ogó...

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto