Dzielnicowi w Wieruszowie i powiecie wieruszowskim. Poznaj swojego dzielnicowego

Natalia Ptak
Natalia Ptak
Poznaj swojego dzielnicowego- powiat wieruszowski. Zobacz, kto jest odpowiedzialny za twój rejon. Sprawdź, jak wygląda i jakie ma priorytety na 2021 rok.

Dzielnicowi - powiat wieruszowski

Dzielnicowi utrzymują bezpośredni kontakt ze społecznościami swoich rejonów, wspólnie z mieszkańcami diagnozują lokalne problemy i pomagają w ich rozwiązywaniu. To właśnie oni powinni być najbliżej społeczeństwa i znać problemy poszczególnych rejonów. W galerii zdjęć prezentujemy sylwetki i kontakt do dzielnicowych, którym podległe są poszczególne gminy na terenie powiatu wieruszowskiego.

Dzielnicowi w Wieruszowie i powiecie wieruszowskim. Poznaj s...

Dzielnicowi i ich priorytety

Rejon 1
st.asp. Robert Olek

Dzielnicowy realizuje plan działań priorytetowych, który ma na celu :
zmniejszenie o 25-35% wykroczeń dot. nieprawidłowego parkowania oraz innych wykroczeń w ruchu drogowym w Wieruszowie ul. Klemensa Wierusza, Adama Mickiewicza i Jarosława Dąbrowskiego
Proponowane działania: spotkania z mieszkańcami oraz społeczeństwem w/wymienionych ulic, zadaniowanie służb patrolowych, ruchu drogowego do respektowania prawidłowych zachowań kierujący pojazdami, w trakcie obchodu kontrola i represja naruszających przepisy, zwiększenie możliwości miejsc parkingowych w rejonie ul. J. Dąbrowskiego-budowa parkingu. Podmioty współpracujące: Urząd Miasta i Gminy Wieruszów, Przedsiębiorstwo Komunalne w Wieruszowie, Wspólnota Mieszkaniowa budynków wielorodzinnych ul. Mickiewicza, Dąbrowskiego i Klemensa Wierusza. Powyższy plan realizowany jest w czasie od 01.01.2021r. do 30.06.2021r.

Dzielnicowy rejonu 2
w zastępstwie sierż. Robert Leśnik

Dzielnicowy realizuje plan działań priorytetowych, który ma na celu :
ograniczenie i eliminację zjawiska wybryków chuligańskich i dewastacji mienia w parku rekreacyjnym "Marianka Park"
Zakładany cel do osiągnięcia: wyeliminowanie powyższych zachowań szczególnie uciążliwych społecznie ;
Proponowane działania: częste patrole policjantów w miejscach zagrożeń, organizacja spotkań i konsultacji społecznych, współpraca z samorządem m.i gm. Wieruszów, działania profilaktyczne ;
Podmioty współpracujące: Urząd Miasta i Gminy Wieruszów

Dzielnicowy rejonu 3
w zastępstwie st. asp. Robert Olek

Dzielnicowy realizuje plan działań priorytetowy, który ma na celu :
zmniejszenie lub wyeliminowanie zjawiska zakłócenia porządku publicznego w rejonie szkoły podstawowej w Wyszanowie gdzie grupuje się młodzież w porze wieczorowo-nocnej. Zakładany cel do osiągnięcia: Eliminacja wymienionego zagrożenia. Proponowane działania: częste patrole w rejonie zagrożonym, informacja mieszkańców podczas obchodu dzielnicowego, pogadanki z Zarządem OSP w Wyszanowie i strażakami, informacja komunikatu na stronie internetowej KPP w Wieruszowie. Podmioty współpracujące: sołtys wsi Wyszanów, rada sołecka w Wyszanowie, Urząd Miasta i Gminy w Wieruszowie, OSP w Wyszanowie. Powyższy plan realizowany jest w czasie od 01.01.2021r. do 30.06.2021r.

Dzielnicowy rejonu 4
sierż. sztab. Monika Lis

Dzielnicowy realizuje plan działań priorytetowy, który ma na celu :eliminację i ograniczenie spożywania alkoholu w Bolesławcu na ulicy Szkolnej w sąsiedztwie placu zabaw i Szkoły Podstawowej, co wpływa na demoralizacje osób nieletnich. Zakładany cel do osiągnięcia: eliminacja przedmiotowych wykroczeń. Proponowane działania: wnioskowanie do samorządu Gminy Bolesławiec o wprowadzenie uchwały dotyczącej regulaminów zachowania się na terenach boisk, placów zabaw, siłowni itp. Prowadzenie rozmów profilaktycznych z mieszkańcami. Podmioty współpracujące : Urząd Gminy w Bolesławcu, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bolesławcu, sołtys Bolesławca.

Dzielnicowa rejonu 5
st.sierż. Klaudia Zając

Dzielnicowy realizuje plan działań priorytetowych, który ma na celu : przeciwdziałanie zaśmiecaniu terenu boiska i amfiteatru w Dzietrzkowicach ul. Tysiąclecia w godzinach wieczorowo-nocnych, gdzie dochodzi do grupowania się młodzieży. Eliminacja wykroczeń spożywania alkoholu, zaśmiecania, niszczenia mienia oraz zakłócenia ładu i porządku publicznego.Zakładany cel do osiągnięcia: Eliminacja wykroczeń uciążliwych społecznie i niewłaściwych zachowań demoralizacji wśród młodzieży.Proponowane działania: Kontrola rejonu boiska i amfiteatru w Dzietrzkowicach, represja osób naruszających zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych, prowadzenie rozmów profilaktycznych z młodzieżą i mieszkańcami, zadaniowanie policjantów w trakcie służby patrolowej do kontroli w/wymienionego miejsca. Dodatkowo w trakcie obchodu informowanie społeczności lokalnej oraz zamieszczenie komunikatu na tablicach ogłoszeń w rejonie m. Dzietrzkowice. Podmioty współpracujące: sołtys wsi Dzietrzkowice, OSP w Dzietrzkowicach. Powyższy plan realizowany jest w czasie od 01.01.2021r. do 30.06.2021r.

Dzielnicowy rejonu 6
sierż. szt. Ryszard Mieszkała

Dzielnicowy realizuje plan działań priorytetowych, który ma na celu : wyegzekwowanie od właścicieli posesji i zarządców budynków umieszczenia w miejscach widocznych numeracji porządkowej posesji lub budynków na terenie gminy Galewice. Zakładany cel do osiągnięcia: umieszczanie prawidłowej numeracji porządkowej posesji i budynków na wszystkich budynkach zgodnie z urzędowym podziałem administracyjnym. Proponowane działania: prowadzenie działalności informacyjno - edukacyjnej w trakcie obchodu dla mieszkańców, wywieszenie informacji o prawidłowym oznakowaniu posesji i budynków na tablicach ogłoszeń na terenie gm. Galewice, informacja poprzez kurendę do wszystkich mieszkańców gminy o prawidłowe oznakowanie swoich posesji i budynków numerami porządkowymi w miejscach widocznych. Podmioty współpracujące: Urząd Gminy w Galewicach, sołtysi poszczególnych sołectw, rady sołeckie. Powyższy plan realizowany jest w czasie od 01.01.2021r. do 30.06.2021r.

Dzielnicowy rejonu 7
asp. Tomasz Nolbert

Dzielnicowy realizuje plan działań priorytetowych, który ma na celu :
ograniczenie zjawiska wałęsających się psów bez uwięzi lub bezpańskich na terenie gminy Lututów ;
Zakładany cel do osiągnięcia: ograniczenie zjawiska przebywania psów poza terenami swoich posesji-obejść ;
Proponowane działania: kontrola, nadzór w rejonie i represja osób które dopuszczają się niezachowania zwykłych i nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt-psów, prowadzenie działalności informacyjno - edukacyjnej, rozmowy z mieszkańcami, współpraca z Urzędem Miasta i Gminy Lututów (znakowanie-sterylizacja zwierząt). Podmioty współpracujące: Urząd Miasta i Gminy w Lututowie, schronisko dla zwierząt w Niemojewie, sołtysi poszczególnych sołectw i radni w swoich obwodach. Powyższy plan realizowany jest w czasie od 01.01.2021r. do 30.06.2021r.

Dzielnicowy rejonu 8
mł.asp. Piotr Płachta

Dzielnicowy realizuje plan działań priorytetowy, który ma na celu :eliminację-ograniczenie wykroczeń związanych z spożywaniem alkoholu, zaśmiecaniem na terenie Parku Rekreacji w Sokolnikach gdzie znajduje się plac zabaw dla dzieci oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Sokolnikach gdzie w porze wieczorowo-nocnej dochodzi do grupowania się młodzieży i innych osób które naruszają prawo. Zakładany cel do osiągnięcia: eliminacja lub zmniejszenie wykroczeń związanych z nieprawidłowym zachowaniem, przeciwdziałanie demoralizacji wśród młodzieży i uzależnień innych osób. Proponowane działania: Działania profilaktyczne wśród społeczeństwa w ramach spotkań, pogadanek, wdrożenie do regulaminów placów zabaw osób które mogą tam przebywać i ich umieszczenie w miejscach widocznych, wystąpienie do GKRPA w Sokolnikach o wsparcie kampanii informacyjnej i akcji informującej młodzież i inne osoby o zagrożeniach, represja osób nieprzestrzegających prawa, zadanowanie policjantów do służby patrolowej i obchodowej. Podmioty współpracujące: Urząd Gminy w Sokolnikach, GKRPA w Sokolnikach, sołtys miejscowości Sokolniki, pracownicy GOKSiT w Sokolnikach. Powyższy plan realizowany jest w czasie od 01.01.2021r. do 30.06.2021r.

Znamy decyzję w sprawie trzeciej dawki szczepionki.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie