Dreszczowiec w Wieluniu. MKS remisuje z Gorzowem

ryb
Po pięciu kolejkach I ligi MKS Wieluń ma na koncie sześć punktów
Po pięciu kolejkach I ligi MKS Wieluń ma na koncie sześć punktów Zbyszek Rybczyński
W niesamowitych okolicznościach piłkarze ręczni MKS-u Wieluń zremisowali ze Stalą Gorzów Wlkp. w piątej kolejce I ligi

W ostatniej akcji meczu, równo z końcową syreną, sędzia odgwizdał rzut karny dla gości. Hala WOSiR zamarła, by po chwili wybuchnąć z radości. Bramkarz MKS-u Grzegorz Cieślak obronił rzut gorzowianina i utonął w objęciach kolegów z drużyny. Kilkanaście sekund wcześniej to wielunianie mieli wyborną szansę przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jednak Paweł Dutkiewicz, jeden z najlepszych strzelców I ligi, nie wykorzystał karnego. Pojedynek zakońcył się wynikiem 23:23.

Faworytem meczu była Stal Gorzów Wielkopolski, która po świetnym począku sezonu jest w czołówce tabeli. Goście dominowali jednak tylko w pierwszej połowie, którą wygrali 13:9. Po przerwie zawodnicy MKS-u szybko odrobili straty, co było też zasługą zmiany taktyki gry obronnej (indywidualne krycie). Po niezwykle emocjonującej końcówce spotkania obie ekipy mogą uznać remis za satysfakcjonujący wynik. Najlepszym graczem podopiecznych Tomasza Derbisa wybrano Michała Bernasia.