Trzy punkty zostały w Wieluniu. MKS wygrał z Grudziądzem ZDJĘCIA

Zbigniew Rybczyński
Piłkarze ręczni MKS Wieluń odnieśli ósme zwycięstwo w Lidze Centralnej. Wygrana z Grudziądzem przybliża drużynę do bezpiecznego środka tabeli

MKS Wieluń wygrał z MKS Grudziądz 26:24 w meczu 19. kolejki Ligi Centralnej. Pojedynek rozegrano 19 marca w wieluńskiej hali WOSiR. Nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu odebrał bramkarz Patryk Jędrzejewski. Wynik wskazuje na wyrównane spotkanie, jednak to tylko pozór. Przez 55 minut mecz toczył się zdecydowanie pod dyktando gospodarzy. W końcówce drużyna Grzegorza Garbacza oddała pole gry rywalowi, który zdołał zniwelować wysokie straty.

Do przerwy wieluński zespół prowadził 15:7, a po zmianie stron nie pozwalał rywalowi zbliżyć się na mniej niż 6 bramek. Jeszcze pięć minut przed końcową syreną prowadził różnicą ośmiu trafień (26:18). W tym momencie dobrze naoliwiona maszyna nagle się zacięła. Chociaż jednak w ostatnich pięciu minutach do siatki trafiali już tylko gracze z Grudziądza, zwycięstwo MKS ani przez moment nie było zagrożone.

Najważniejsze, że trzy punkty zostały w Wieluniu. Nasz zespół udowadnia, że bliżej mu raczej do górnej połówki tabeli Ligi Centralnej aniżeli do strefy spadkowej. MKS Wieluń powiększył dorobek do 23 pkt. (8 zwycięstw, 11 porażek), co daje mu bezpieczną przewagę nad ogonem tabeli. Warto dodać, że w meczu z Grudziądzem padła 500. bramka MKS w sezonie 2021/22, którą zapisał na swoim koncie Szymon Famulski.

W następnym meczu (26 marca) MKS zagra w Sosnowcu.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani