Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czy Grzegorz Turalczyk utrzyma władzę? Trzech kandydatów na wójta gmina Konopnica

Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
Trzy osoby będą ubiegać się o stanowisko wójta gminy Konopnica. W wyborcze szranki z urzędującym włodarzem Grzegorzem Turalczykiem staną Jacek Kurowski i Małgorzata Kaźmierczak

Grzegorz Turalczyk piastuje stanowisko wójta gminy Konopnica od dwóch kadencji. Teraz z ramienia Trzeciej Drogi powalczy o kolejną reelekcję, ale z pewnością nie będzie mu łatwo utrzymać władzy. Swoje komitety zarejestrowali również Jacek Kurowski, przed laty kierownik biura ARiMR w Wieluniu, oraz Małgorzata Kaźmierczak, działaczka pozarządowa, zawodowo związana z Wieruszowem.

Pełne prezentacje kandydatów znajdziecie w galerii zdjęć

Małgorzata Kaźmierczak

Własny komitet założyła również Małgorzata Kaźmierczak. Kandydatka na wójta ma 48 lat, dała się poznać jako aktywna społeczniczka, autorka i koordynatorka wielu projektów, jest członkiem Szynkielowskiego Stowarzyszenia Razem (wcześniej jego prezesem). Obecnie zawodowo jest związana z Wieruszowem, gdzie kieruje jednostką podległą Urzędowi Miejskiemu.

- Marzę o gminie, w której realizowane są oddolne inicjatywy społeczne, projekty, pomysły jako odpowiedzi na potrzeby i problemy mieszkańców. Gmina Konopnica ma ogromny potencjał, myślę nie w pełni wykorzystany: kapitał ludzki, organizacje społeczne – mieszkańcy, których trzeba wesprzeć, motywować i pomóc w realizacji pomysłów; walory przyrodnicze, turystyczne i rekreacyjne – bardzo słabo promowane – uzasadnia swój start w wyborach Małgorzata Kaźmierczak.

Jacek Kurowski

57-letni Jacek Kurowski startuje w wyborach z własnego komitetu. Przez kilkanaście lat pracował w wieluńskim biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w latach 2010-2016 będąc jego kierownikiem. Ma też doświadczenie samorządowe – jako radny Rady Gminy Konopnica i Rady Powiatu w Wieluniu. Obecnie prowadzi gospodarstwo rolne, jest też delegatem Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w powiecie wieluńskim.

- O starcie w wyborach zdecydowałem pod wpływem namowy mieszkańców, znajomych i przyjaciół. Chcę być blisko ludzkich spraw, współpracować i rozmawiać z mieszkańcami, Radą Gminy, stworzyć przyjazny urząd. Będę również współpracował z wieloma podmiotami i organizacjami w celu pozyskiwania środków zewnętrznych na rozwój naszej gminy – mówi Jacek Kurowski.

Grzegorz Turalczyk

Urzędujący wójt Konopnicy ma 53 lata, z samorządem gminnym jest związany od 2002 roku. W tym czasie byłem radnym przez trzy kadencje, a od roku 2014 r. pełni funkcję wójta. Jak przekonuje Grzegorz Turalczyk, w mijającej kadencji wywiązał się obietnic i teraz chce podjąć kolejne ważne zadania infrastrukturalne. Jakie?

- Najważniejszymi inwestycjami, jakie chciałbym zrealizować w nadchodzącej kadencji są budowa oczyszczalni ścieków w Konopnicy wraz z rozbudową sieci kanalizacyjnej, budowa strażnicy w Szynkielowie, dalsza rozbudowa i modernizacja dróg, kontynuacja prac związanych z remontem strażnic oraz rozbudową infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. Moim priorytetowym zadaniem na najbliższą kadencję jest uruchomienie żłobka na terenie gminy Konopnica – zapowiada Grzegorz Turalczyk.

ZOBACZ PREZENTACJĘ KANDYDATA

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Wybierzemy w nich na kolejną 5-letnią kadencję wójtów, burmistrzów i radnych szczebla gminnego, powiatowego i wojewódzkiego. Ewentualna druga tura odbędzie się dwa tygodnie później, 22 kwietnia.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto