Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

„Żyj smacznie i zdrowo” i „Jem zdrowo i kolorowo” w Szkole Podstawowej nr 2 w Wieluniu

Natalia Ptak
Natalia Ptak
Impreza pod hasłem „Jem zdrowo i kolorowo” i mnóstwo dobrej zabawy w ramach projektu Projekt „Żyj smacznie i zdrowo” wpisującego się w "Tydzień zdrowia" w Szkole Podstawowej nr 2 w Wieluniu. Ostatnie dni w wieluńskiej "dwójce" wypełnione były pysznym, zdrowym i kolorowym jedzeniem oraz mnóstwem tańca i uśmiechu.

Projekt „Żyj smacznie i zdrowo” w SP nr 2

Trwający właśnie tydzień w wieluńskiej "dwójce" związany jest z projektem „Żyj smacznie i zdrowo”, który od wielu lat realizowany jest w placówce i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród całej społeczności szkolnej. Jego ideą jest promocja zdrowego stylu życia, zasad prawidłowego odżywiania i zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej.
Każdy dzień tego tygodnia obfituje w przeróżnego rodzaju wydarzenia związane z tym projektem właśnie, a dzięki temu w szkole zrobiło się niezwykle kolorowo i bardzo wesoło.

„Żyj smacznie i zdrowo” i „Jem zdrowo i kolorowo” w Szkole ...

Wtorek 17 października należał do klas 7 i 8, bo to właśnie oni realizowali w tym dniu swoje zadania, a były nimi przygotowanie plakatu oraz krzyżówki na temat wylosowanego owocu lub warzywa, a także rozwiązanie quizu, w którym pytania nie należały do najłatwiejszych.

18 października, w drugi dzień projektu swoje pięć minut miały klasy 4-6. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Były piosenki, wierszyki i skecze.

19 października natomiast odbyła się impreza pod hasłem „Jem zdrowo i kolorowo”. Klasa II b aktywnie wzięła udział w tej imprezie. Kilka dni wcześniej uczniowie zrealizowali projekt pod takim samym tytułem. Pracując w grupach przygotowali oni reklamę wybranych warzyw lub owoców. Prace wyeksponowano na korytarzu szkolnym.

19 października klasa II b przygotowała dania z dyni. Nie byłoby chlebka dyniowego, ciasteczek, babeczek, dyniowej tarty, sałatki z pieczonej dyni, bułeczek gdyby nie zaangażowanie i pomysłowość rodziców. Wspaniale przygotowane dania, piękny wystrój stołu, miła atmosfera – wszystko to sprawiło, że potrawy szybko zniknęły, a klasa zajęła II miejsce. Oprócz przygotowań, uczniowie mogli podziwiać występy uczniów z klas starszych, a nawet świetnie bawić się przy popularnych rytmach.

Było super! – To opinia dzieci! W imieniu Dyrekcji szkoły i własnym jako wychowawcy pragnę serdecznie podziękować pani Izabeli Klatka, pani Magdalenie Kusiak, pani Paulinie Gałuszka, pani Annie Łuczak, pani Kamili Mazur, pani Ewie Sitnej, pani Basi Sykuła, pani Basi Sobczak, pani Kamili Zdybel, pani Karolinie Siwik oraz wszystkim osobom angażującym się w tę aktywność. To było wspaniałe popołudnie- podsumowuje Dorota Książek, wychowawca II b

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Opaska na depresję - to może być przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto