Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zapowiada się atrakcyjny weekend w Wieluniu. Oto lista wydarzeń w dniach 16-18 września

Daniel Sibiak
Daniel Sibiak
Sporo będzie się działo w najbliższy weekend w Wieluniu. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie wszystkich wydarzeń, które będą odbywać się od 16 do 18 września.

16 września Dworzec Kulturalny Wieluń - Dąbrowa, godzina 18.30 - otwarcie wystawy malarstwa Joanny Dudek

Joanna Dudek jest absolwentką Instytutu Plastyki w Częstochowie. Jej twórczość to przede wszystkim malarstwo abstrakcyjne. Artystka w swoich pracach nie kryje fascynacji kolorem i światłem. Inspiruje ją natura.

Joanna Dudek brała udział w następujących wystawach: wystawa poplenerowa „Uroki Wielunia dawniej i dziś” Pałac Sztuki w Krakowie/Stara Kordegarda w Warszawie 2013, wystawa poplenerowa „Jurajskie spotkania artystyczne, Bobolice” Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie 2015, wystawa poplenerowa „Spotkania na Jurze – Złoty Potok” Galeria Sztuki współczesnej GOK w Poraju 2016.

Wystawę pt. "Chwile" można podziwiać do 14 października. Wejściówki na wernisaż dostępne są w sekretariacie WDK - ul. Krakowskie Przedmieście 5.

Festyn sportowo-rekreacyjny, 17 września, godzina 10.00 - Boisko Orlik w Wieluniu

W sobotę o godzinie 10.00 na boisku Orlik w Wieluniu rozpocznie się festyn rekreacyjno – sportowy organizowany przez Związek Parafialnych Klubów Sportowych Województwa Łódzkiego. W programie: dmuchańce, eurobungee, konkurencje sportowo-rekreacyjne oraz turniej piłki nożnej i piłki siatkowej. Nie zabraknie gorącego posiłku, ciast, kawy i herbaty.

- Uśmiech dziecka i beztroska zabawa to dla nas Bezcenne, dlatego wszystkie atrakcje dla każdego dziecka będą bez ograniczeń, bez opłat - zapowiada Ryszard Perka, prezes Związku Parafialnych Klubów Sportowych Województwa Łódzkiego.

Wydarzenie dla dzieci, młodzieży i rodzin odbędzie się pod patronatem Burmistrza Wielunia Pawła Okrasy. Impreza dofinansowana jest ze środków Stowarzyszenia Parafiada i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Turniej potrwa do godziny 15.00

Muzealny Rajd Rowerowy, 17 września, godzina 10.00

Muzeum Ziemi Wieluńskiej, jak co roku, włącza się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. 17 września organizuje rajd rowerowy - tym razem do Ośrodka "Nadwarciański Gród".

„Smaczny weekend” w Wieluniu, 17-18 września, plac Legionów

W weekend 17-18 września plac Legionów w Wieluniu zamieni się w najsmaczniejsze miejsce w regionie. Wszystko to za sprawą kulinarnej imprezy "Smaczny weekend". W centrum miasta można będzie kupić m.in. burgery, krewetki, zapiekanki prosto z pieca i wiele innych smakołyków. Na placu serwowane będą również wyśmienite piwa rzemieślnicze i koncernowe. A to wszystko w towarzystwie przyjemnej dla ucha muzyki. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci.

  • 17 września sobota: 12:00 - 22:00
  • 18 września niedziela: 12:00 - 21:00

Obchody Światowego Dnia Sybiraka w Wieluniu, 18 września, godzina 9.50

Zarząd Koła Związku Sybiraków w Wieluniu, starosta Wieluński i burmistrz Wielunia zapraszają na obchody Światowego Dnia Sybiraka.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI
● GODZ. 9:50 – ZBIÓRKA POCZTÓW SZTANDAROWYCH PRZED KOŚCIOŁEM OJCÓW
FRANCISZKANÓW, UL. REFORMACKA 1.
● GODZ. 10:00 – MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI ZMARŁYCH I POMORDOWANYCH NA ZESŁANIU
POLAKÓW ORAZ TYCH KTÓRZY JE PRZEŻYLI – KOŚCIÓŁ OJCÓW FRANCISZKANÓW,
UL. REFORMACKA 1.
● APEL PAMIĘCI PRZY POMNIKU SYBIRAKÓW, PROWADZONY PRZEZ WIELUŃSKICH HARCERZY,
POD KIERUNKIEM PHM. GRZEGORZA ŻABICKIEGO – KOMENDANTA V SZCZEPU HARCERSKIEGO
W WIELUNIU.
● MODLITWA, ZŁOŻENIE KWIATÓW I ZAPALENIE ZNICZY PRZY POMNIKU SYBIRAKÓW.
● PRZEMÓWIENIA OKOLICZNOŚCIOWE.
OPRAWA MUZYCZNA UROCZYSTOŚCI – CHÓR POWIATOWEGO MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY
I SPORTU W WIELUNIU ORAZ ZESPÓŁ WOKALNO-INSTRUMENTALNY II LICEUM
OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. JANUSZA KORCZAKA W WIELUNIU POD KIERUNKIEM JAKUBA
JURDZIŃSKIEGO.

Spacer historyczny po Wieluniu w ramach projektu społecznego, 18 września, godzina 10.00

W sobotę 10 września odbyła się pierwsza przechadzka z przewodnikiem i tłumaczem w ramach projektu "Poznajemy Wieluń", dofinansowanego z budżetu Powiatu Wieluńskiego. Z inicjatywą wyszła organizacja społeczna Obywatelski Wieluń, we współpracy z Fundacją Młodzi Propagują Sztukę. Kolejny spacer edukacyjno-integracyjny już w niedzielę, 18 września, o godz. 10 pod siedzibą starostwa (plac Kazimierza Wielkiego 2). Udział jest bezpłatny.

Po najważniejszych historycznie miejscach w zabytkowym centrum miasta oprowadziła uczestników Magdalena Kopańska, przewodnik Muzeum Ziemi Wieluńskiej, autorka książki „Sekrety Wielunia, Praszki i Wieruszowa”.

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono obywateli Ukrainy, którzy mieszkają na terenie powiatu wieluńskiego, ale nie tylko. W trwającym dwie godziny spacerze mógł uczestniczyć każdy chętny. Udział był bezpłatny.

- Dla uczestników organizatorzy przygotowali niespodzianki - zestawy produktów lokalnych. - Promowanie wyrobów firm z naszego powiatu wpisuje się w hasło projektu "Poznajemy Wieluń". Liczymy, że przygotowane przez nas paczki staną się zachętą do kupowania serka, chrzanu, czy miodu od lokalnych producentów - mówi Zbigniew Rybczyński z Obywatelskiego Wielunia.

Festiwal Wieluń SLOW- smaki regionu, 18 września, godzina 11.00 - park przy wieluńskim muzeum

W niedzielę w parku przy Muzeum Ziemi Wieluńskiej zorganizowany zostanie festiwal lokalnych smaków, podczas którego bezpłatnie będzie można skosztować potraw serwowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Ponadto na przybyłych czekać będzie mnóstwo warsztatów i innych atrakcji.

Festiwal tradycyjnych smaków Wieluń SLOW odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 września w godzinach od 11 do 15. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Będzie degustacja potraw przygotowanych na warsztatach kulinarnych i serwowanych przez lokalne koła gospodyń. Ponadto odbędzie się przegląd lokalnych produktów wpisanych na listę produktów tradycyjnych. Zorganizowane zostaną liczne warsztaty: kulinarne, pszczelarskie czy wyrabiania makaronu tradycyjną metodą. Przybyli będą mogli podziwiać lokalne rękodzieło, a o oprawę muzyczną zadbają lokalne zespoły ludowe. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs kulinarny ogłoszony w ramach Wieluń SLOW.

Marsz Dla Życia i Rodziny, 18 września, godzina 15.00, Wieluń

Uczestnicy marszu o godzinie 15.00 wyruszą z placu przed kościołem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Wieluniu. Dotrą do wieluńskiej fary, gdzie o godzinie 15.30 odbędzie się koncert zespołu „Sąsiedzi plus”, a godzinę później modlitwa o pokój w naszych rodzinach , w Ukrainie i na całym świecie.

Do udziału w marszu dla życia i rodziny zaprasza Fundacja Świetna Rodzina.

Ostatni Marsz Dla Życia i Rodziny w Wieluniu odbył się w 2019 roku przed pandemią koronawirusa.

Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Ziemi Wieluńskiej, 18 września, godzina 16.00

"Nasi Wodzowie. Szable imienne ze zbiorów Pawła Komorowskiego". To tytuł wystawy, którą zostanie otwarta w niedzielę o godzinie 16.00 w wieluńskim muzeum. Będzie ją można podziwiać do 2 grudnia.

Zapowiada się atrakcyjny weekend w Wieluniu. Oto lista wydar...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Wachowicz szaleje z piłą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto