Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zapisy dzieci do przedszkoli w gminie Wieluń na rok szkolny 2024/25. Sprawdź ważne terminy, zasady rekrutacji i zobacz ZDJĘCIA placówek

OPRAC.:
Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
Od 20 lutego do 12 marca rodzice mogą zapisywać dzieci do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w gminie Wieluń na rok szkolny 2024/25. Zobaczcie w naszej GALERII ZDJĘĆ, jak prezentują się placówki wychowania przedszkolnego w Wieluniu. Poniżej znajdziecie wszelkie informacje na temat naboru.

Nabór do przedszkoli w gminie Wieluń na rok szkolny 22024/25 potrwa od 20 lutego do 12 marca

20 lutego 2024 r. rozpoczęła się rekrutacja na wolne miejsca w przedszkolach prowadzonych przez Gminę Wieluń na rok szkolny 2024/25. W mieście funkcjonują cztery samorządowe przedszkola, w tym jedno z oddziałami integracyjnymi. Oprócz tego funkcjonują oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych w Kurowie, Gaszynie, Masłowicach, Bieniądzicach, Sieńcu i Rudzie. Od 20 lutego można zapisywać do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych dzieci zamieszkałe na terenie gminy Wieluń:

 • urodzone w latach 2018– 2021,
 • z rocznika 2017 i starsze, którym na podstawie opinii poradni psychologiczno–pedagogicznej odroczono spełnianie obowiązku szkolnego.

Rodzice mają możliwość wyboru trzech przedszkoli ze wskazaniem preferowanej kolejności.

Nabór odbywa się przy pomocy systemu elektronicznego i potrwa do 12 marca do godz. 15. Osoby, które nie mają dostępu do internetu lub będą mieć kłopoty w korzystaniu z systemu, otrzymają pomoc w każdym przedszkolu/szkole z oddziałem przedszkolnym.

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok szkolny 2024/2025 składa rodzic/opiekun prawny dziecka. Formularz jest dostępny do wypełnienia na stronie internetowej przedszkola-wielun.nabory.pl. Dostęp możliwy jest także na Wieluńskim Portalu Edukacyjnym, w zakładce „Rekrutacje”. Login i hasło tworzy się podczas pierwszego wypełniania wniosku.

Wypełniony i wydrukowany wniosek wraz z dokumentami i oświadczeniami potwierdzającymi spełnienie kryteriów rodzice składają w przedszkolu pierwszego wyboru.

Rodzice/prawni opiekunowie dzieci objętych obowiązkiem szkolnym (tj. urodzonych w 2017 r. i starszych) winni dołączyć do wniosku o przyjęcie kandydata do przedszkola decyzję dyrektora obwodowej szkoły podstawowej o odroczeniu realizacji obowiązku szkolnego lub oświadczenie o ubieganiu się o odroczenie.

ZOBACZ W GALERII ZDJĘĆ, JAK PREZENTUJĄ SIĘ WIELUŃSKIE PRZEDSZKOLA

(kliknij w nazwę placówki, aby zobaczyć zdjęcia)

Kryteria naboru

Kolejność zgłoszeń nie ma żadnego wpływu na przyjęcie kandydata do przedszkola. Dzieci przyjmowane są na podstawie liczby uzyskanych punktów. W pierwszym etapie brane są pod uwagę łącznie następujące kryteria (wszystkie ma jednakową wartość):

 • wielodzietność rodziny kandydata,
 • niepełnosprawność kandydata,
 • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata,
 • niepełnosprawność obojga rodziców kandydata,
 • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata,
 • samotne wychowywanie kandydata w rodzinie,
 • objęcie kandydata pieczą zastępczą.

  
W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w pierwszym etapie lub jeżeli po zakończeniu tego etapu placówka nadal dysponuje wolnymi miejscami, w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę następujące kryteria:

 1. dziecko obojga rodziców pracujących, prowadzących działalność gospodarczą lub studiujących w systemie dziennym, lub dziecko rodzica samotnie wychowującego, który pracuje, prowadzi działalność gospodarczą lub studiuje w systemie dziennym – 10 pkt;
 2. dziecko, którego rodzeństwo kontynuuje wychowanie przedszkolne w danym przedszkolu – 5 pkt;
 3. dziecko zgłoszone na pobyt dłuższy niż 5 godzin w przedszkolu – 3 pkt;
 4. dziecko, którego przynajmniej jeden rodzic rozlicza podatek dochodowy jako mieszkaniec Gminy Wieluń – 10 pkt;
 5. miejsce zamieszkania dziecka lub pracy co najmniej jednego z rodziców w obwodzie szkoły podstawowej, na którego terenie przedszkole ma swoją siedzibę – 5 pkt;
 6. zgłoszenie co najmniej dwojga dzieci do przedszkola – 5 pkt.

27 marca ogłoszone zostaną listy przyjętych dzieci

Po weryfikacji wniosków komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości w siedzibie placówki:

 • 15 marca 2024 r. - wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie listy uszeregowanej alfabetycznie kandydatów zakwalifikowanych do poszczególnych oddziałów odpowiednich dla wieku dziecka i kandydatów niezakwalifikowanych.
 • 27 marca 2024 r. - listy kandydatów przyjętych do poszczególnych oddziałów odpowiednich dla wieku dziecka i kandydatów nieprzyjętych oraz informację o liczbie wolnych miejsc lub ich braku.

Rodzice/prawni opiekunowie przyjętych dzieci mają obowiązek zgłoszenia się do przedszkoli celem podpisania umowy - w terminie od 28 marca do12 kwietnia 2024 r. W przypadku gdy umowa nie zostanie podpisana w wyznaczonym terminie, będzie to potraktowane jako rezygnacja z miejsca i spowoduje automatyczne skreślenie kandydata z listy przyjętych.

Dzieci młodsze i spoza gminy Wieluń – rekrutacja w sierpniu

 • Rodzice/prawni opiekunowie dzieci, które ukończyły 2,5 roku, mogą starać się o przyjęcie ich do przedszkoli od 19 sierpnia 2024 r.
 • Rodzice/prawni opiekunowie dzieci zamieszkujących poza Gminą Wieluń mogą ubiegać się o przyjęcie dzieci do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Wieluń od 26 sierpnia 2024 r., jeśli w przedszkolach będą wolne miejsca.

Zapisy dzieci do przedszkoli w gminie Wieluń na rok szkolny ...

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto