Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zakończyła się matura z biologii 2022. Co należało powtórzyć przed egzaminem maturalnym z biologii na poziomie rozszerzonym. Sprawdź arkusz

Barbara Wesoła
Barbara Wesoła
Matura z biologii z poziomu rozszerzonego za nami. Jakie były wymagania? Co znalazło się w arkuszach i jak poradzili sobie tegoroczni maturzyści? >>>
Matura z biologii z poziomu rozszerzonego za nami. Jakie były wymagania? Co znalazło się w arkuszach i jak poradzili sobie tegoroczni maturzyści? >>>Jakub Steinborn
Maturzyści napisali już egzamin maturalny z biologii w 2022 roku. Jakie zadania się pojawiły? Co na pewno należało powtórzyć? Mamy już arkusz CKE i odpowiedzi do matury. Przypominamy też wymagania CKE, piszemy o wrażeniach maturzystów i o tym, co najczęściej powtarza się na egzaminach maturalnych z biologii. Zobacz wszystko w galerii.

Spis treści

Matura 2022 z biologii – egzamin maturalny za nami. Zobacz arkusz i odpowiedzi

Matura z biologii poziom rozszerzony w całej Polsce odbyła się 12 maja 2022 w godz. 9.00-12.00. Na egzamin przewidziano 180 minut. Dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych wyznaczono termin dodatkowych zadań egzaminacyjnych w języku obcym: 23 maja o godzinie 13.45.

W tym materiale 12 maja 2022 po godzinie 14 opublikowaliśmy arkusz maturalny CKE.

Kliknij w zdjęcia i zobacz proponowane odpowiedzi:

Odpowiedzi będą pojawiać się na bieżąco od godz. 14.00. Udzieliła ich Ania Kazimierczuk nauczycielka biologii po Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi popularny kanał na YouTube pod nazwą aniodbiologii, gdzie w sympatyczny sposób pomaga w przygotowaniu do matury.

Wymagania egzaminacyjne z biologii — matura 2022. Czy się sprawdziły?

Trwa głosowanie...

Jak Ci poszła matura z biologii poziom rozszerzony?

Na poziomie rozszerzonym obowiązywała wiedza z następujących działów:

  • Budowa chemiczna organizmów
  • Budowa i funkcjonowanie komórki
  • Metabolizm
  • Przegląd różnorodności organizmów
  • Budowa i funkcjonowanie organizmu człowieka
  • Genetyka i biotechnologia
  • Ekologia
  • Różnorodność biologiczna Ziemi
  • Ewolucja

Arkusze z poprzednich lat. Czy warto je wypełniać?

Arkusze z poprzednich lat to świetny sposób na wyrywkowe sprawdzanie swojej wiedzy. Rozwiązując arkusze maturalne z biologii łatwo się zorientujesz, które zagadnienia wciąż stwarzają ci problem. Powtarzając wiedzę z arkuszami, nie tylko wyłapiesz braki, ale także zauważysz co powtarza się na maturach najczęściej. Poza tym oswoisz się z formułą i w dniu egzaminu będziesz dużo spokojniejszy.

Promki na markę House!

Materiały promocyjne partnera

Jak skutecznie powtarzać materiał do matury?

Wypełnianie arkuszy to jeden z praktycznych sposobów na skuteczne powtórki. Warto także wykorzystać inne techniki wspomagające zapamiętywanie oraz różne źródła wiedzy, dzięki czemu nie tylko utrwalisz informacje, ale także głębiej zrozumiesz temat np. filmy edukacyjne, quizy, gry związane z danym przedmiotem, rozmowa o danym zagadnieniu z innym uczniem, z nauczycielem, korepetytorem lub rodzicem, wykorzystanie sztuki do powtórek (rysowanie, lepienie np. modeli), nagrywanie siebie na dyktafon i odtwarzanie, losowe powtarzanie definicji, kalambury biologiczne i inne. Ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia! Warto też korzystać z aplikacji, jak np. Fiszoteka, KhanAcademy czy Learningapps.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto