MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zaginieni mieszkańcy województwa łódzkiego MAJ 2024

Natalia Ptak
Natalia Ptak
Zaginięcia w województwie łódzkim. Część z tych osób przepadła bez śladu miesiące, a nawet lata temu. Wciąż jednak pojawiają się nowe osoby, które wyszły z domu bądź placówki wychowawczej i nie nawiązały z nikim kontaktu. Znasz miejsce ich pobytu? Skontaktuj się z policją.

Zaginieni Łódzkie

Część z poszukiwań kończy się powodzeniem i osoba zaginiona wraca do swojego domu, do rodziny. Tak często dzieje się w przypadku nastolatków, którzy najczęściej po prostu uciekają z domu czy też placówki opiekuńczej. Również dorośli czasami podejmują decyzję o opuszczeniu rodziny i zniknięciu bez słowa wyjaśnienia. Niestety, zdarza się wiele takich przypadków, kiedy osoby przepadają bez śladu. Nie kontaktują się z rodziną, nie są nigdzie widziane. Jak kamień w wodę. Mijają kolejne miesiące, lata i pozostaje jedynie nadzieja, że może gdzieś kiedyś ktoś jednak natrafi na jakiś ślad.

Rodziny przez długie lata wierzą, że zaginiona osoba się odnajdzie. Apelują o pomoc, nie zaprzestają w wysiłkach, by zbadać każdą możliwość. Rozpoznajesz którąś z tych osób? Jeśli jesteś w stanie pomóc w ustaleniu miejsca pobytu osoby zaginionej, skontaktuj się z VIII Komisariatem Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, tel. całodobowo 47 841 24 00, w godz. 8- 16,pod nr 47 841 24 18 lub dowolną jednostką Policji. Telefon alarmowy 112.

Szczegóły dotyczące osób zaginionych znajdziecie pod linkiem: OSOBY ZAGINIONE- ŁÓDZKA POLICJA oraz ZAGINIENI KMP ŁÓDŹ

Zaginieni mieszkańcy województwa łódzkiego MAJ 2024

Zaginięcie osoby - co robić ?

Policjanci zdają sobie sprawę jak cenny w takich sytuacjach jest czas. Najważniejsza jest natychmiastowa reakcja , informacja przekazana na numer alarmowy 112 napędza działania Policji. Przypominamy także, gdzie szukać pomocy, na jakie numery telefonów zaufania zadzwonić kiedy sami mierzymy się z sytuacją kryzysową.

Na barkach policjantów spoczywa ogromna odpowiedzialność za drugiego człowieka. W sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu łączą swoje siły by jak najszybciej dotrzeć do osoby potrzebującej pomocy i zapobiec tragedii. W przypadku zgłoszenia zaginięcia osoby, z którą najbliżsi stracili nagle kontakt, nie są w stanie ustalić gdzie się znajduje, pojawia się podejrzenie, że może targnąć się na swoje życie, reakcja służb jest natychmiastowa. Po odebraniu takiego zgłoszenia do działań poszukiwawczych angażowane są ogromne siły policjantów różnych pionów, od prewencji przez pion kryminalny, dochodzeniowo – śledczy, rewiry dzielnicowych a także ruch drogowy. Kiedy istnieje podejrzenie, że czyjeś życie i zdrowie jest zagrożone ogłoszony alarm dla całej jednostki uruchamia machinę wielu czynności poszukiwawczych, których celem jest jak najszybsze odnalezienie zaginionej osoby- informuje Dagmara Mościńska z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Policjanci sprawdzają każdą informację, docierając do miejsc, w których osoba może przebywać, niejednokrotnie przemierzają wiele kilometrów przeczesując metr po metrze dany teren. Wykorzystują psy służbowe, drony, kamery termowizyjne, śmigłowce- wszystko po to by z pomocą dotrzeć na czas.

Zaangażowanie policjantów, ale także empatia i reakcja osób postronnych, ważna rola mediów, które prawidłowo reagują na prośbę policji o rozpowszechnienie informacji z wizerunkami osób zaginionych, sprawiają, że większość poszukiwań osób zaginionych ma szczęśliwe zakończenie- dodaje oficer prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Co zrobić, gdy zaginie osoba najbliższa?

Kierujmy swoje kroki do najbliższej jednostki policji, kiedy mamy pewność, że nasz bliski zaginął. Zgłaszając zaginięcie, bądźmy przygotowani i dowiedzmy się o co policjanci mogą nas zapytać a oto kilka porad, jak zrobić to prawidłowo:

 • policjanci zapytają o pełne dane personalne osoby zaginionej,
 • miejmy przy sobie aktualne zdjęcie osoby zaginionej,
 • podajmy jak najwięcej szczegółowych informacji dotyczących wyglądu zewnętrznego, jeśli mamy taką wiedzę
 • opiszmy w co była ubrana osoba z uwzględnieniem znaków firmowych, charakterystycznych szczegółów, które
 • pomogą w rozpoznaniu zaginionej osoby, przedmiotów, które mogła mieć przy sobie w chwili zaginięcia,
 • podajmy znane nam okoliczności zaginięcia,
 • podajmy informacje o przyjmowanych na stałe lekach, chorobach, nie ukrywajmy informacji o próbach samobójczych!
 • Miejmy przygotowane adresy i kontakt do osób, z którymi mogła kontaktować się zaginiona osoba
  zachęcamy członków rodziny do wyrażenia zgody na publikację wizerunku osoby zaginionej na stronie internetowej komendy policji. W takiej sytuacji oficerowie prasowi zamieszczoną publikację przekazują do mediów, co zwiększa szansę na to, że osoba zostanie zauważona przez osobę, która taki komunikat przeczyta. Policjanci sprawdzają każdy sygnał w takich sprawach, przypominamy także, że informacje o miejscu przebywania osób zaginionych czy też poszukiwanych, przekazywane policjantom, mogą być anonimowe.

Prawidłowe przygotowanie się do zgłoszenia osoby zaginionej pozwoli na natychmiastowe i skuteczne działanie policji zwieńczone odnalezieniem naszego bliskiego. Nie lekceważmy także żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś znajdując się w sytuacji kryzysowej postanawia targnąć się na własne życie. Na terenie całego kraju można uzyskać pomoc dzwonić na te numery:

 • Numer alarmowy 112
 • Kryzysowy telefon Zaufania na numer 116 123
 • Młodzieżowy Telefon Zaufania na numer 116 111.

Obowiązkiem zgłaszającej zaginięcie osoby jest konieczność upewnienia się , czy ten bliski na pewno zaginął. Sprawdźmy miejsca często odwiedzane, skontaktujmy się z osobami u których może przebywać, również szpitale. Zgłoszenie zaginięcia osoby uruchamia całą procedurę i angażuje wszystkie służby ratunkowe- apeluje policja.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto