Wysokie zwycięstwo na inaugurację sezonu. MKS Wieluń pierwszym liderem [ZDJĘCIA]

Okazałe zwycięstwo odniósł MKS Wieluń na inaugurację sezonu 2019/20. Wielunianie pokonali u siebie SPR Bór Oborniki Śląskie 38:26 (15:15) i zostali pierwszymi liderami grupy B I ligi.

Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na łatwe zwycięstwo wielunian. Gospodarze grali dość chaotycznie, pozwalając rywalom na (zbyt) wiele. Po kwadransie gry nastąpiło przebudzenie, ale tylko chwilowe. MKS odskoczył na trzy bramki (11:8), by dwie minuty później na tablicy wyników znów widniał remis. Do przerwy było 15:15.

Po zmianie stron obraz gry uległ diametralnej zmianie. Duża w tym zasługa spektakularnie interweniującego w bramce Patryka Jędrzejewskiego. Debiutujący w oficjalnym meczu w barwach MKS golkiper odbijał rzuty gości nawet twarzą. Jego postawa i rosnąca temperatura na trybunach nakręciła zawodników z pola. Skrzydłowi odzyskali skuteczność, zamieniając na bramki niemal wszystkie swoje okazje strzeleckie. Przy jednej z nich asystował sam Jędrzejewski.

Gospodarze konsekwentnie powiększali przewagę, wybijąjąc rywalom z głowy marzenia o wywiezieniu z Wielunia choćby jednego punktu. W 45 minucie przewaga emkaesiaków wzrosła już do ośmiu bramek. W końcowej fazie spotkania większe emocje przyniosła jedynie czerwona kartka dla zawodnika z Obornik Śląskich. Nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu odebrał Patryk Jędrzejewski.

Okazałe zwycięstwo pozwoliło drużynie trenera Tomasza Derbisa objąć pozycję pierwszego lidera grupy B I ligi. Kolejny mecz MKS rozegra awansem 26 września (czwartek) w Zielonej Górze z AZS UZ.

MKS Wieluń - SPR Bór Oborniki Śląskie 38:26 (15:15)
MKS: Kolanek, Jędrzejewski - Kowalik 1, Młodzieniak 2, Węcek 6 (3/3), Golański, Krzaczyński 5, Książek 6 (3/3), Famulski 5, Helman 5 (2/2), Podgórniak, Pawelec, Klimas 4, Bednarek, Majda 4, Królikowski 1
Kary: Famulski, Klimas, Królikowski - po 4, Książek, Majda - po 2

Pozostałe wyniki pierwszej serii spotkań:
Stal Gorzów Wielkopolski – KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 27:28 (13:18)

UKS Olimp Grodków – Olimpia Medex Piekary Śląskie 28:30 (11:15)

MSPR Siódemka Miedź Legnica – MKS Real Astromal Leszno 30:25 (14:14).

Nie odbył się mecz między Anilaną Łódź a WKS Śląsk Forza Wrocław. Drużyna z Dolnego Śląskiego prawdopodobnie otrzyma trzy punkty walkowerem.