Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wyjątkowe zaproszenie na komunię – jak je wypisać? Jak zapraszać gości? Sprawdź, kiedy daje się zaproszenia na pierwszą komunię świętą

Małgorzata Czuba-Skarzyńska
Małgorzata Czuba-Skarzyńska
Jakie zaproszenia na komunię świętą pociechy? Sprawdź, kiedy i w jakiej formie zapraszać gości na uroczystość pierwszej komunii świętej.
Jakie zaproszenia na komunię świętą pociechy? Sprawdź, kiedy i w jakiej formie zapraszać gości na uroczystość pierwszej komunii świętej. wideonet/123RF.com
Zaproszenia na pierwszą komunię dziecka, to istotny element tego wyjątkowego wydarzenia. Gdy już sporządzimy listę gości, powinniśmy im przekazać komunijne zaproszenia w odświętnej oprawie. Podpowiadamy, jak je wypisać i z jakim wyprzedzeniem poinformować rodzinę i przyjaciół o uroczystości. Sprawdź, kiedy i w jakiej formie przekazać gościom zaproszenia na komunię.

Spis treści

Jak zaprosić gości na pierwszą komunię świętą: osobiście czy telefonicznie? Czy wypada wysłać zaproszenia na komunię pocztą?

Rodzice pociech, które mają zaplanowaną pierwszą komunię, często zastanawiają się, jaka forma przekazania zaproszenia na wydarzenie będzie najlepsza? Najlepiej zrobić to wraz z dzieckiem osobiście, zwłaszcza gdy bliskie osoby, które chcemy zaprosić na komunię mieszkają w tej samej miejscowości. Gdy jednak rodzina jest daleko i nie możemy sobie pozwolić na podróż, wtedy oczywiście zaproszenia na komunię można wysłać tradycyjną pocztą. Jednak w dobrym tonie będzie, jeśli uprzedzimy o tym rodzinę i przyjaciół podczas rozmowy telefonicznej.

Kiedy zapraszać na pierwszą komunię świętą?

Zaproszenia powinniśmy przekazać chrzestnym dziecka i gościom z odpowiednim wyprzedzeniem, żeby mogli zarezerwować tego dnia czas i nie musieli zmieniać planów w ostatniej chwili. Jeśli zrobimy to odpowiednio wcześnie, to osoby zaproszone, które nie będą mogły zjawić się na uroczystości, zdążą nam o tym uprzedzić i nie poniesiemy niepotrzebnych kosztów za niewykorzystaną rezerwację posiłku dla tego gościa w restauracji czy na komunijnym przyjęciu w domu.

Warto więc dostarczyć komunijne zaproszenia rodzinie i przyjaciołom na kilka tygodniu przed planowanym w kościele sakramentem przyjęcia Eucharystii. Chrzestnych wypada poinformować o terminie komunii jeszcze wcześniej, najlepiej to zrobić bezzwłocznie, gdy tylko dowiemy się, kiedy planowane jest to wydarzenie. Wtedy będziemy mieć pewność, że zjawią się na pierwszej komunii.

Pamiętajmy więc, że goście powinni otrzymać od nas zaproszenia na pierwszą komunię świętą na minimum miesiąc przed planowaną uroczystością!

Jak wypisać zaproszenia na komunię? O tym warto pamiętać!

Zaproszenie na pierwszą komunię świętą pociechy zawsze powinny mieć uroczystą oprawę. Zadbajmy o to, żeby je starannie wypisać na okolicznościowych karnetach, które bez problemu znajdziemy w ofercie sklepów lub możemy przygotować samodzielnie. Gotowe zaproszenia komunijne są najczęściej w formie podwójnych karnetów z elegancką kopertą i symbolem hostii, krzyża, gołębicy lub innymi tematycznymi symbolami. Większość karnetów zawiera wewnątrz wydrukowaną treść, więc wystarczy jedynie uzupełnić wykropkowane pola (np. data). Wielu rodziców postanawia w tym wyjątkowym dniu zaszaleć i zamawia z okazji pierwszej komunii dziecka spersonalizowane komunijne zaproszenia.

Zadbajmy o to, żeby znalazły się w zaproszeniu na sakrament wszystkie istotne informacje, m.in.:

  • zwroty grzecznościowe i kogo zapraszamy,
  • cel uroczystości (pierwsza komunia święta),
  • data wydarzenia,
  • kto zaprasza i będzie przyjmował sakrament,
  • dokładna godzina uroczystości,
  • nazwa i adres kościoła, w którym odbędzie się sakrament pierwszej komunii świętej,
  • informacja o miejscu, gdzie organizujemy komunijne przyjęcie,
  • prośba o potwierdzenie przybycia (RSVP – skrót wywodzący się z języka francuskiego, w tłumaczeniu oznacza na zaproszeniach – proszę odpowiedzieć).

Dobrym pomysłem na podkreślenie duchowego aspektu pierwszej komunii jest umieszczenie w zaproszeniu cytatu np. z Pisma Świętego czy eucharystycznej pieśni.

Polecjaka Google News - RegioDom
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czas na tańsze budowanie? W styczniu br. taniały materiały budowlane

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wyjątkowe zaproszenie na komunię – jak je wypisać? Jak zapraszać gości? Sprawdź, kiedy daje się zaproszenia na pierwszą komunię świętą - RegioDom.pl

Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto