WKS Wieluń - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:0 (2:0),

Marek Mikulski
W sobotę rozegrano większość spotkań 18. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej.

W 18. kolejce III ligi WKS pokonał w Wieluniu Pogoń Grodziska Mazowiecki 3:0 (2:0). W meczu za 6 punktów (przed spotkaniem goście wyprzedzali gospodarzy tylko lepszym bilansem bramek) do 30 minuty gra była wyrównana, a obie drużyny wypracowały sobie po jednej okazji do zdobycia gola. Ostatni kwadrans przed przerwą należał jednak wyraźnie do podopiecznych Szymona Lacha. Wynik w 33. min otworzył Dawid Przezak, który wykorzystał fatalny kiks najpierw bramkarza, a potem stopera Pogoni i z ostrego kąta wepchnął piłkę do pustej bramki. Nie minęło 5 minut, jak napastnik WKS cieszył się po raz drugi po zdobyciu gola. Po dośrodkowaniu z rożnego z bliska główkował Łukasz Rybak i choć golkiper gości instynktownie odbił piłkę,,przy dobitce Przezaka był bezradny.
Również pierwsze minuty po przerwie należały do gospodarzy, których przewagę widać było po dużej liczbie stałych fragmentów. Kolejny korner przyniósł WKS-owi trzeciego gola, gdy w 55 min. po dośrodkowaniu Damiana Zawiei efektownie główkował Tomasz Kazimierowicz. Potem gospodarze kontrolowali wynik, a gdy dwukrotnie zdrzemnęli się obrońcy, znakomicie radził sobie w bramce rozgrywający życiowy sezon Szymon Olkusz.
Dzięki kompletowi 3 punktów WKS awansował z 8. na 4. miejsce w tabeli. Za tydzień, w ostatniej kolejce rundy jesiennej, wielunianie zagrają w Bełchatowie z rezerwami GKS. Jeżeli jednak aura pozwoli, jeszcze w tym roku rozegrane zostaną dwie kolejki rewanżów.