WKS 1957 Wieluń pokonał Prosnę Wieruszów 3:1 ZDJĘCIA

Zbigniew Rybczyński
W meczu czołowych drużyn sieradzkiej klasy okręgowej WKS 1957 Wieluń pokonał Prosnę Wieruszów 3:1. Już w najbliższą sobotę wielunianie będą walczyć na boisku lidera z Błaszek.

W środę 19 maja drużyny walczące w piłkarskiej lidze okręgowej rozegrały zaległe mecze 17. kolejki (odwołane w marcu z powodu zagrożenia epidemicznego). W najciekawiej zapowiadającym się pojedynku trzeci w tabeli WKS 1957 Wieluń podejmował wicelidera Prosnę Wieruszów. Wielunianie wygrali 3:1 i teraz to oni są na drugim miejscu w tabeli.

Początek meczu na stadionie WOSiR ułożył się po myśli drużyna z Wieruszowa. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Kacper Karbowski, wieńcząc akcję „z niczego”, po prostym błędzie gospodarzy przed polem karnym.

Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać. W 18. minucie świetną centrę Tomasza Klimaszewskiego skutecznie wykończył strzałem głową Michał Wójcicki. Dziesięć minut później było już 2:1 dla WKS 1957. Tym razem po dośrodkowaniu z wolnego piłkę do siatki z bliska wpakował Mateusz Rejman.

Po stracie drugiej bramki z graczy Prosny jakby uszło powietrze. Do końca pierwszej połowy gra toczyła się głównie na ich połowie. Gospodarze kontrolowali grę i szukali swoich szans na podwyższenie wyniku.

Zmiany dokonane w przerwie meczu przez trenera Prosny niewiele wniosły do obrazu gry. W drugiej połowie goście nie byli w stanie stworzyć sobie dogodnych sytuacji do wyrównania. W ich polu karnym też zresztą długi czas niewiele się działo. Aż do 75. minuty, kiedy WKS 1957 strzelił kolejną bramkę ze stałego fragmentu gry - do siatki trafił Dominik Smolnik.

W 20 meczach WKS 1957 Wieluń zgromadził 41 punktów. Lider Piast Błaszki ma oczko więcej, a trzecia Prosna Wieruszów 40 pkt. Zarówno Piast, jak i Prosna rozegrały o jedno spotkanie mniej od Wielunia. W najbliższą sobotę (22 maja) wielunianie jadą na mecz do Błaszek i jeśli wygrają, zajmą pozycję lidera klasy okręgowej. Prosna zmierzy się na wyjeździe z LZS Masłowice.

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?