Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” już w weekend w Wieluniu

Daniel Sibiak
Daniel Sibiak
Materiały organizatora
Wielowymiarowy i wyjątkowy projekt kulturalny, jakim jest bez wątpienia Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” znalazł się również na mapie Wielunia. Będzie go można podziwiać już w weekend 10-12 września na placu Legionów w Wieluniu.

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” to mobilna wystawa, która pozwala na zaprezentowanie fragmentu naszej historii, ciekawostek i osiągnięć okresu międzywojennego w atrakcyjny, nowoczesny sposób. Wśród 20 miast w całej Polsce, do których zawita Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa" znalazł się Wieluń. W piątek 10 września wystawę można podziwiać w godzinach 12:00 – 18:00, w sobotę w godzinach 10:00 – 18:00, a w niedzielę w godzinach 10:00 – 16:00.

Celem wirtualnego muzeum jest upamiętnienie 100-lecia odzyskania niepodległości i pokazanie procesu odbudowy Państwa Polskiego, przedstawienie historii Polski z tamtego czasu oraz opowiedzenie o Polakach, którzy dzięki swojej determinacji tworzyli ojczyznę.

W Muzeum chcielibyśmy pokazać Polakom najpiękniejsze historie z czasów procesu odbudowy Państwa Polskiego - obrazy i emocje, które na długo zostaną zapamiętane przez odbiorcę. Te historie, będą miały szeroki zasięg i dotrą do różnych grup zwiedzających budując dumę narodową i zachęcając Polaków do poszukiwania własnej tożsamości

- mówią organizatorzy.

Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” składał się będzie z dwóch elementów: mobilnego edukacyjnego centrum znajdującego się w TIR-ze wraz z wirtualnym kinem historii, gdzie prezentowany będzie film VR „Wiktoria 1920” oraz z namiotu "Pamiątki z muzeum", gdzie każdy zwiedzający będzie mógł zrobić zdjęcie w foto budce oraz otrzymać pamiątkowy gadżet przygotowany przez biuro "Niepodległa".

W Wieluniu zapierającą dech w piersiach wystawę będzie można podziwiać od 10 do 12 września.

Celem przedsięwzięcia jest dotarcie z działaniami i wspieranie działań lokalnych i regionalnych. Dlatego projekt jest skierowany przede wszystkim do mniejszych miast. .

Sama wystawa podzielona jest na kilka stref:

  • A. Strefę powitania

    1. Książka elektroniczna - polskie symbole narodowe

    2. Film powitalny Niepodległej - przesłanie "Niepodległa jest dla wszystkich"

    3. Piramida holograficzna - Artefakty Ojców Niepodległości

    B. Strefa emocji i innowacyjności

    1. Wstęp do kina VR - krótka informacja, ekran

    2. Wirtualne Kino Historii "Niepodległa" - projekcja filmu "Wiktoria 1920" (gogle VR Oculus)

    C. Strefę edukacji

    1. Ekran dotykowy - Interaktywne kompendium podstawowej wiedzy dotyczącej historii Niepodległej, które pokaże proces odzyskania i odbudowy Państwa Polskiego w latach 1918 – 1921

    2. Ekran dotykowy - Stanowisko z multimedialnym portalem poświęconym Bitwie Warszawskiej- www.bitwa1920.gov.pl

    3. Holobox - odznaki Legionów Polskich

    D. Strefę bohaterów niepodległości

    1. Ekran dotykowy (zdjęcia animowane osób) - Lokalni Bohaterowie Niepodległości

    2. Odtworzony pawilon Polski na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa, która odbyła się w Paryżu w 1925 roku - możliwość zajrzenia do pawilonu za pośrednictwem kamery + ekran dotykowy z najważniejszymi eksponatami.

    3. Hologram Józefa Piłsudskiego - Marszałek żegna zwiedzających WTH

    E. Strefę zabawy i interaktywności (po wyjściu z WTH)

    1. Fotobudka - każdy z uczestników będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z Ojcem Niepodległości, którego droga do niepodległości jest mu najbliższa (zdjęcia wysyłane mailem)

    2. Stoisko w gadżetami Niepodległej

Autorem projektu jest Fundacja Koncept Kultura. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto