Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wieluńskie Wieże Sukcesu rozdane[ZDJĘCIA]

Ireneusz Wierzbicki
Nagrody „Wieluńskie Wieże Sukcesu” w kategoriach działalność społeczna, kultura, sport oraz gospodarka wręczono podczas zorganizowanej w Wieluniu już po raz drugi uroczystej gali dla przedsiębiorców. Wydarzenie obfitowało w niespodzianki, a jedną z nich była zapowiedź turnieju siatkarskiego z udziałem największych gwiazd tego sportu.

„Gmina jest bogata bogactwem swoich obywateli” – to cytat z Adama Smitha, który przytoczył na otwarcie gali burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa. I dodał, że nie chodzi tylko o bogactwo mierzone miarą generowanego PKB czy ilością miejsc pracy, ale również siłą kulturalną, sportową, czy duchową

– Nagroda „Wieluńska Wieża Sukcesu” wzięła się stąd, że chcemy uhonorować tych wszystkich, którzy tworzą bogactwo tego miasta – wskazywał burmistrz.

Rywalizacja we wszystkich czterech kategoriach była niezwykle zacięta, ale tylko w jednej z nich wyboru dokonali sami mieszkańcy. To kategoria „działalność społeczna”, w której ostatecznie zwyciężył Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Rejonu Wieluńskiego. Nominacje w tej kategorii zdobyli też wieluńscy harcerze oraz Marzena Kowalska, dyrektor Gimnazjum Katolickiego w Wieluniu.

– Tak naprawdę w działalności społecznej nie ma zwycięzców, bo wszyscy jesteśmy zwycięzcami – podkreślał ks. Piotr Kamiński, koordynator Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Rejonu Wieluńskiego. – Te nominacje, które nas spotkały, są jednocześnie nominacjami, które zwyciężyły. I myślę, że nagrodę powinna odebrać zarówno pani Marzena Kowalska, pan Grzegorz Żabicki i tak samo my. Każde z nas nie tylko poświęca swój cenny czas, ale też daje coś z siebie, żeby te rzeczy, za które odpowiadamy oraz ci ludzie, których pokochaliśmy byli z nas zadowoleni i dumni – wskazywał ks. Kamiński.

Nie mniejsze emocje towarzyszyły wyłonieniu laureata w kategorii „kultura”, gdzie rywalizowali ze sobą zespół śpiewaczy „Czeremcha”, Wieluńskie Towarzystwo Naukowe oraz Mirosław Szymul. Ostatecznie zaszczytne wyróżnienie przypadło w udziale ostatniemu z nominowanych.

– Trzydzieści lat na co czekałem, bo trzydzieści lat temu za sprawą mojej małżonki sprowadziłem się na stałe do Wielunia. Od tego czasu starałem się jakoś uczestniczyć w wieluńskim życiu kulturalnym i cieszę się bardzo, że zostało to docenione – mówił zachwycony Mirosław Szymul. I dodał, że nagrodę traktuje w kategorii zespołowej, bo powinien ją otrzymać prowadzony przez niego zespół „Tadeusza Nic Nie Rusza”.

Zacięta rywalizacja towarzyszyła wyborom laureata w kategorii „sport”, gdzie nominowanych: Sportowy Klub Taekwon-do „Niedźwiedź” oraz Klub Karate „Pszczółka” w pokonanym polu zostawił MKS Wieluń.

– Jak ktoś kiedyś powiedział, chcieć to znaczy móc – zaczął Eugeniusz Panek, prezes MKS. I rozwinął swoją myśl: – To „chcieć” to są sportowe aspiracje naszych zawodników, trenerów, jak również społeczna praca członków zarządu klubu. Z kolei aby „móc”, to trzeba mieć do tego środki. Oprócz gminy wielkie wsparcie dla klubu stanowią wieluńscy przedsiębiorcy – cieszył się prezes MKS.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów wieczoru było wręczenie nagrody w kategorii „gospodarka”. Tutaj najlepsza okazała się firma Zasada Bikes, która o wyróżnienie walczyła z Zugilem, SDM Wieluń oraz Centrum Elektrycznym „Ania”. Zachwytu i wzruszenia z takiego obrotu spraw nie kryła prezes Zasada Bikes, Joanna Zasada-Jakubowska.

– Szczerze przyznam, że nie spodziewałam się takiego sukcesu. Dziękuję w imieniu mojego taty, którego dzisiaj z nami nie ma, ale to dzięki jego pomysłom, pracy, wizjom i niespożytej energii ta firma istnieje i odnosi sukcesy już od 25 lat. Chciałam podziękować w jego imieniu również całej naszej wieluńskiej załodze. To dzięki nim ten sukces jest faktem – mówiła wzruszona Joanna Zasada-Jakubowska.

Wręczenie „Wieluńskich Wież Sukcesu” to jednak nie wszystko. Tegoroczna gala dla przedsiębiorców obfitowała w wydarzenia towarzyszące, a jednym z nich była prezentacja kalendarza „Ambasadorzy Wielunia 2017”. Przedstawiono w nim wizerunki osób reprezentujących i promujących gminę Wieluń na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej – przede wszystkim dla wyróżniających się przedsiębiorców, jak również sportowców oraz działaczy społecznych.

Istotnym wydarzeniem było też podpisanie listu intencyjnego w sprawie rozgrywania w Wieluniu międzynarodowego turnieju charytatywnego „Giganci Siatkówki”. W rozgrywkach, które odbędą się 16 i 17 września br. w hali WOSiR wezmą udział największe gwiazdy światowej siatkówki. Drużyny zostaną uroczyście zaprezentowane dzień wcześniej przy okazji specjalnego wyścigu kolarskiego. Z powodzenia inicjatywy cieszył się inicjator turnieju, Wojciech Rozdolski.

– Historia zatoczyła koło. Pomysł zaświtał w mojej głowie dziewięć lat temu właśnie w tej hali sportowej, kiedy odbywały się tu mecze Siatkarza Wieluń. Najważniejszą ideą jest pomoc potrzebującym, którzy sami sobie pomóc nie mogą, a także wspieranie środowisk siatkarskich. A przecież Wieluń siatkówką żył i żyje do tej pory – podkreślał Wojciech Rozdolski. Dodajmy, że turniej będzie kolejną okazją do zebrania środków na leczenie 16-letniej Żanety, wieluńskiej gimnazjalistki zmagającej się z chorobą nowotworową.

Na zakończenie gali organizatorzy przygotowali ciekawe niespodzianki muzyczne. Najpierw przed przedsiębiorcami zaprezentował się energetyczny duet smyczkowy „Need for Strings”, a potem wszystkich zebranych do wspólnej zabawy zaprosił zespół coverowy „Goście”.

Fotoreportaż z gali będzie można znaleźć w piątkowym wydaniu Dziennika Łódzkiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Wieluńskie Wieże Sukcesu rozdane[ZDJĘCIA] - Wieluń Nasze Miasto

Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto