Wieluńska Spółdzielnia Dostawców Mleka mistrzem województwa w konkursie AGROLIGA 2021

Natalia Ptak
Natalia Ptak
Udostępnij:
W niedzielę 5 września Spółdzielnia Dostawców Mleka z Wielunia została laureatem i odebrała tytuł Mistrz Województwa Łódzkiego w Konkursie AGROLIGA 2021 w kategorii firmy. Teraz wieluńska spółdzielnia będzie reprezentować województwo na szczeblu krajowym.

SDM w Wieluniu mistrzem województwa w konkursie AGROLIGA 2021

Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu uczestniczyła w konkursach organizowanych przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa - Oddziałem Terenowym w Łodzi.

Konkurs AGROLIGA jest organizowany od 1993 roku i ma na celu wyłanianie, honorowanie i nobilitowanie najlepszych polskich rolników oraz Agrofirm. Laureaci konkursu, zarówno szczebla krajowego, jak i wojewódzkiego, stają się symbolem przedsiębiorczości i gospodarności w polskim rolnictwie oraz agrobiznesie. Są to rolnicy i przedstawiciele agro-przedsiębiorstw, którzy wyróżniają się osiąganymi efektami technologicznymi i ekonomicznymi oraz wykazują zaangażowanie w życie lokalnej społeczności- informuje Magdalena Popiołek, Kierownik Działu Obsługi Rynku Spółdzielni Dostawców Mleka w Wieluniu.

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa - Oddziałem Terenowym w Łodzi był także organizatorem konkursu „Łódzkie Mlekiem Płynące” dla spółdzielni oraz zakładów mleczarskich. Celem konkursu było wyłonienie wyrobów najwyższej jakości oraz wyróżnienie i promocja producentów. Do konkursu „Łódzkie Mlekiem Płynące” zgłosiło się 11 zakładów mleczarskich z terenu Województwa Łódzkiego, w tym Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu, która przedstawiła do oceny własne wyroby w siedmiu grupach asortymentowych. Komisja konkursowa dokonała oceny jakości wyrobów i postanowiła wyróżnić i przyznać puchar dla Spółdzielni Dostawców Mleka za serię serków Kanapkowych Mój Ulubiony. Twarożki smakowe są nowością asortymentowa w portfolio produktowym.

Nowe smaki wieluńskiego serka Mój Ulubiony podbijają podnieb...

Patronat Konkursu „Łódzkie Mlekiem Płynące” objął: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi poseł na Sejm Roberta Telus, Wojewoda Łódzki Tomasz Bocheński oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Łódzkie Mlekiem Płynące- laureaci

Wszystkie przedsiębiorstwa biorące udział w Konkursie „Łódzkie Mlekiem Płynące” zostały nagrodzone pucharami i dyplomami w poszczególnych grupach asortymentowych. Komisja Konkursowa postanowiła wyróżnić najlepsze wyroby na podstawie oceny jakościowej produktów i przyznać puchary dla zakładów:

 • Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łasku za Tort Twarogowy i ser pełnotłusty „Łaski”.
 • Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej „Proszkownia Mleka” w Krośniewicach za Kefir naturalny 1,5% tłuszczu oraz za wysoką jakość serów twarogowych półtłustych „Klinek z Krośniewic” w posypkach.
 • Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Skierniewicach za ser wędzony „Kozacki” oraz utrzymanie najwyższej jakości serów typu Mozzarella.
 • Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Głuchowie za Mleko o zawartości 3,2% tłuszczu oraz Twaróg pełnotłusty.
 • Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Radomsku za Masło Extra, serię Serków i Deserów smakowych oraz Twaróg półtłusty.
 • Spółdzielni Mleczarskiej „MLECZWART” w Wartkowicach za Mleko o zawartości 3,5% tłuszczu i utrzymanie wysokiej jakości twarożków smakowych „Serek z Wartkowic”.
 • Łódzkiej Spółdzielni Mleczarskiej „JOGO” za Jogurt naturalny typu greckiego oraz utrzymanie najwyższej jakości serków homogenizowanych „Kaśka”.
 • Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu za serię Jogurtów z dodatkiem Mascarpone oraz za serię Serów smakowych śmietankowo-kremowych typu Mascarpone.
 • Rolniczo Pracowniczej Spółdzielni Mleczarskiej w Szczercowie za Masła Extra Wiejskie i Tradycyjne oraz za ser typu Haloumi z posypką z soli i mięty zielonej.
 • Spółdzielni Dostawców Mleka w Wieluniu za serię serków kanapkowych „Mój ulubiony”.
 • Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej WART-MILK w Sieradzu za wysoką jakość Masła Ekstra MU! 200 g.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Morawiecki prezydentem? Polacy mówią: tak!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie